|
19966 |
TABAK-MAATSCHAPPIJEN. 925 |
|
19967 |
vankelijk genomen f 1.000.000 aandeelen op 6 Juli 1894 tot den koers van |
|
19968 |
125 pct. ter inschrijving aan. In 1897 ging de maatschappij over tot den |
|
19969 |
aankoop der in Serdang gelegen landcontracten Toempatan en Kwala |
|
19970 |
Namoe, en stond in verband hiermede op f 200.000 aandeelen à 200 pct. |
|
19971 |
op 7 December 1897 bij de H.H. Wurfbain & Zoon de inschrijving open. |
|
19972 |
De maatschappij kwam in 1903 tegen betaling van f 1.200.000 in het bezit |
|
19973 |
der onderneming Soengei Si Kambin, toebehoord hebbende aan de Tabak |
|
19974 |
Maatschappij Franco Deli. Zij verhoogde toen haar geplaatst kapitaal van |
|
19975 |
f 1.200.000 tot f 1.800.000 en stelde op 10 Februari 1903 de inschrijving op |
|
19976 |
f 600.000 wederom à 200 pct. bij de H.H. Wurfbain & Zoon open. Divi- |
|
19977 |
dend 1891-1906: 0, 0, 0, 10, 12.5, 10, 15, 12.5, 10, 10, 18, 5, 0, 11, 11 en 20 pct. |
|
19978 |
(no. 16 en 17 der aandeelen en no. 2 der certificaten). De maatschappij |
|
19979 |
behaalde in 1907 geen interim-dividend. (Zie onder: Bedrijf 1907.) |
|
19980 |
Winstverdeeling: Eerst 6 pct. aan aandeelhouders; van het over- |
|
19981 |
blijvende 15 pct. aan het reservefonds, 3 pct. aan de directie, 2 pct. aan |
|
19982 |
commissarissen en de overblijvende 80 pct. aan aandeelhouders. Zoodra |
|
19983 |
en zoolang het reservefonds 50 pct. van het uitgegeven kapitaal bedraagt, |
|
19984 |
komen de daarvoor bestemde 15 pct. aan de aandeelhouders ten goede. |
|
19985 |
Uit Verslag 1906. De weersgesteldheid kenmerkte zich voor oogst 1906 door |
|
19986 |
buitengewoon veel regen gedurende den tijd, dat het gewas te velde stond, zelfs |
|
19987 |
had men hier en daar over te veel regen te klagen. Oogst 1905 bestond uit 8278 pak- |
|
19988 |
ken welke verkocht werden tot gemiddeld 156.578 cents per } K.G. De beschikbare |
|
19989 |
winst ad f 572.048.16, laat na afschrijving van f 139.000 op het hoofd landcontrac- |
|
19990 |
ten, een dividend-uitkeering van 20 pct. toe. De gezondheidstoestand was gedu- |
|
19991 |
rende 1906 bevredigend. |
|
19992 |
Boek- Kapi- Con- Re- Netto Af- Saldo Dividend uitk. Aandeel.Certific. |
|
19993 |
jaar taal cess. serve winst schrijv. n.rek. nter. Slot Tot. HK.LK. HK.LK. |
|
19994 |
1895 1.000.000 400.000 19.687 201.375 57.000 3.096 122% 218 176 |
|
19995 |
1896 1.000.000 366.000 27.187 146.500 34.000 14 10 % 220 115 |
|
19996 |
1897 1.200.000 289.073 44.062 176.250 200.073 375 15 % 297 1792 |
|
19997 |
1898 1 200.000 250.000 58.687 212.590 39.000 340 122% 275 235 |
|
19998 |
1899 1.200.000 210.000 67.687 135.000 40.000 1.755 10 % 281₴ 220 |
|
19999 |
1900 1.200.000 110.000 76.687 135.000 110.069 953 10 % 258 205 |
|
20000 |
1901 1.200 000 nihil 103.687 257.400 109.999 4.236 18 % 329 245 |
|
20001 |
1902 1.200.000 100.001 103.687 63.231 ? 3.237 5 % 325₺ 250 |
|
20002 |
1903 1.800 000 629.232 V.121.594 20.767 V.16.176 2744 143 |
|
20003 |
1904 1.800 000 507.543 13.500 225.957 98.232 507 5 % 6 % 11 % 207 144 |
|
20004 |
1905 1.800.000 561.000 33.750 248.230 22.664 116 5 % 6 % 11 % 248 205 |
|
20005 |
1906 1.800.000 422.000 81.000 572.048 139.000 148 8 % 12 % 20 % 352 246 354 321 |
|
20006 |
Voor Hoogsten en Laagsten Koers 1907, zie index. |
|
20007 |
OOGST-STATISTIEK. |
|
20008 |
Oogst- Selayang Sg. Si Kambin Two Rivers Toempatan Tot. oogst Aantal Pic.p. |
|
20009 |
jaar Pakk. Cts. Pakk. Cts. Pakk. Cts. Pakk. Cts. Pakk. Cts. velden ** veld |
|
20010 |
1898 1794 95 1344* 92* 2856 93 567 117 5.217 97 780 9.70 |
|
20011 |
1899 1967 88 1677* 78* 3149 1775 92 6.891 94 929 11 .- |
|
20012 |
1900 1408 112 1524* 118* 2910 134 1990 122 6.308 124 991 9.22 |
|
20013 |
1901 1992 93 768* 89* 2689 99 3102 73 7.783 U. 1146 10.16 |
|
20014 |
1902 1627 77 1704* 90* 2510 111 3790 52 7.927 77 1302 9.57 |
|
20015 |
1903 2138 94 1792 74 3459 139 2939 73 10.328 100 1414 10.80 |
|
20016 |
1904 1939 86 1185 106 2962 128 2403 103 8.489 108 1231 9.75 |
|
20017 |
1905 1652 134 1447 146 2931 209 2248 112 8.277 157 1212 9.78 |
|
20018 |
1906 2497 147 1959 137 3064 176 2774 126 10.294 148 1418 10.50 |
|
20019 |
1907 10.570 ? 1478 10.50 |
|
20020 |
Bouws : 6640 2313 3750 8829 Totaal 21.532 bouws |
|
20021 |
District: Langkat Deli Deli Serdang |
|
20022 |
Hand. Med.Tab./ Med.Tab./ Med.Tab./ |
|
20023 |
Merk S/Lngk. SSK/Deli TR/Deli Med.Tab./M |
|
20024 |
*) Toen nog in het bezit der Tabak Mij. Franco Deli. ** ) Velden van 7000 M2. |