Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1912 | vanoss_1912 |
1079 | 993 | content | 1710 × 2454 | 1912/15044 |
Blocks on this page 1
Company header
Detached block
Main
Page content 55
| 21186 | TABAK-MAATSCHAPPIJEN. 993 |
| 21187 | Op 4 Februsari 1911 was ten kantore der Heeren H. Oyens & Zonen en |
| 21188 | R. Mees & Zoonen de inschrijving opengesteld op f 150.000 7 pcts. obligatiën, |
| 21189 | elk groot f 1000, à 100 pct. voor aandeelhouders en 108 pct. voor anderen; |
| 21190 | claim was dividendbewijs no. 2. Deze obligatiën hebben tot 30 Juni 1918 |
| 21191 | recht van inwisseling voor 1 aandeel. Aflossing à pari door uitloting in |
| 21192 | Juli, voor 't eerst in 1918, van minstens 2 obligatiën 's jaars. Winstver- |
| 21193 | deeling: Eerst 10 pct. aan houders van oprichtersbewijzen, totdat daarop |
| 21194 | een bedrag van f 50.000 zal zijn uitgekeerd (hierna zijn deze waardeloos). |
| 21195 | Voorts wordt eene nader te bepalen som voor de reserve afgezonderd; van |
| 21196 | het restant krijgt de directie 15 pct., commissarissen 5 pct. en aandeelhouders |
| 21197 | 80 pct. Dividend 1899-1906: nihil; 1907: 6 pct. betaald op no. 1 van |
| 21198 | 1 Juni 1908 af. Sedert nihil. Op de oprichtersbewijzen werd over 1907 f 601 |
| 21199 | per stuk uitgekeerd. Sedert nihil. |
| 21200 | Oogst- Vel- Pic. Pak- Opbr. Boek- Kapi- Con- Res .- Winst Verlies Koersen |
| 21201 | jaar den* p.veld ken ¿ K.G. jaar taal cessie fonds of verlies saldo H.K.L.K |
| 21202 | 1900 185 7.50 1.004 f 0.43 1901 500.000 150.000 V. 64.438 64.460 85 55 |
| 21203 | 1903 185 8 .- 1.050 0.55 1904 500.000 150.000 V. 46.012 91.025 55 30 |
| 21204 | 1904 185 12.38 1.610 0.80 1905 500.000 150.000 W.38.633 52.392 61 49 |
| 21205 | 1905 185 10 .- 1.303 1.12} 1906 500.000 135.000 W.61.398 W. 32 120% 57% |
| 21206 | 1906 185 10.25 1.324 1.22 1907 500.000 117.000 15.000 W.66.859 128 94 |
| 21207 | 1907 200 11 .- 1.498 0.86 1908 500.000 110.000 23.000 W.10.754 115 90 |
| 21208 | 1908 300 8 .- 1.664 0.65 1909 500.000 ? 23.000 V. 42.685 V. 17.3932 97% 892 |
| 21209 | 1909 300 8.30 1.7321 0.57 1910 500.000 110.000 V. 58.402 73.985 134 70 |
| 21210 | 1910 270 10.10 1.856 0.96 1911 510.000 110.000 ? ? 106 82 |
| 21211 | *) Velden van 7500 M2. 1) Voorts 164 pk., door brand vernield en door assur. ge- |
| 21212 | dekt. 2) Na afboeking der reserve ad f 23.000. |
| 21213 | Voor jaarcijfers 1901-1902 zie men jrg. 1911, blz. 954. |
| 21214 | Voor Hoogsten en Laagsten Koers 1911, zie index. |
| 21215 | Oogst 1911: 270 velden. |
| 21216 | Uit Verslag 1910. Oogst 1909 heeft door buitengewoon ongunstige weersgesteld- |
| 21217 | heid geleden. Aangevoerd werden 1732 pakken, 14.237 kilo gingen verloren en werden |
| 21218 | door assuradeurs vergoed. De dooréénopbrengst, inclusief de schadevergoedingen |
| 21219 | bedroeg 62.35 ct. per } Kilo, een verlies latende van f 58.402. |
| 21220 | Rubber-cultuur. De rubber-aanplant bedroeg ult. 1910 bijna 100.000 hevea's, |
| 21221 | waarvan circa 20 pct., die minder krachtig ontwikkelden, door nieuwe worden |
| 21222 | vervangen. Hiervoor zijn voldoende zaailingen aanwezig. Het voornemen bestaat, |
| 21223 | tegen einde 1911 50.000 hevea's bij te planten. |
| 21224 | Hessa Tabak Maatschappij, te Amsterdam, opgericht 23 |
| 21225 | Mei 1907. Duur tot 31 December 1982. Doel: Het ontginnen en |
| 21226 | bebouwen van gronden op Sumatra, waaronder hoofdzakelijk de tabaks- |
| 21227 | cultuur is begrepen Sedert 1910 wordt ook de rubbercultuur uitgeoefend. |
| 21228 | Inbreng: Ingebracht is de onderneming Hessa, tot de oprichting der |
| 21229 | maatschappij toebehoord hebbende aan de heeren P. H. M. van der |
| 21230 | Steenstraten en B. Sonnenberg, gelegen in Asahan, groot 8000 bouws. |
| 21231 | Aanvankelijk was bepaald, dat de inbreng zou geschieden voor |
| 21232 | f 250.000 in contanten en f 200.000 in aandeelen. Daar de emissie der |
| 21233 | aandeelen niet het verwachte succes had, verklaarden de inbrengers, |
| 21234 | „zooveel vertrouwen in de nieuwe maatschappij te hebben", dat zij be- |
| 21235 | reid waren de f 250.000 in contanten te vervangen door aandeelen tegen |
| 21236 | den koers van 90 pct., zoodat de inbreng geschiedde tegen f 477.000 in |
| 21237 | aandeelen. De resterende f 123.000 aandeelen werden op een 26 stuks |
| 21238 | na alle tegen den koers van 90 pct. geplaatst. Kapitaal: f 600.000, |
| 21239 | verdeeld in aandeelen groot f 1000, waarvan op 1 Januari 1908 |
| 21240 | VAN Oss, Effectenboek voor 1912. X. 63 |