Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1914 | vanoss_1914 |
1278 | 1192 | content | 1545 × 2357 | 1914/18899 |
Blocks on this page 1
Company header
Serdang Tabak-Maatschappij
Main
Page content 55
| 24768 | 1192 TABAK-MAATSCHAPPIJEN. |
| 24769 | Serdang Tabak-Maatschappij, te Amsterdam. Opgericht |
| 24770 | 8 October 1894. Du ur tot 31 December 1944. Do el: De exploitatie der |
| 24771 | in de vennootschap ingebrachte landconcessiën en het ontginnen en bebou- |
| 24772 | wen van gronden, hoofdzakelijk met tabak, enz. Sedert 1907 wordt ook de |
| 24773 | rubber-cultuur gedreven. De Mpij. nam drie ondernemingen over van de |
| 24774 | Netherlands India Sumatra Tobacco Cy. Lim., in liq., te zamen groot 20.000 |
| 24775 | bouws, tegen afgifte van f 250.000 aandeelen A en f 1.125.000 aandeelen B. |
| 24776 | Eind 1909 werd de onderneming Bengabing voor f 28.150 verkocht. |
| 24777 | Directeur: F. W. J. Wilde. Commissarissen: L. Hüttenbach, |
| 24778 | Th. Gilissen en Jhr. H. W. Roëll. Aandeelenkapitaal f 1.700.000, |
| 24779 | verdeeld in f 575.000 pref. aandeelen A en f 1.125.000 gewone aandeelen B. |
| 24780 | Preferente aandeelen A, groot f 1000 en f 100, preferent voor |
| 24781 | kapitaal en 6 pct. dividend. Gewone aandeelen B, groot f 1000 |
| 24782 | (en f 100). De inschrijving was opengesteld den 11 September 1894 op |
| 24783 | f 455.000 preferente aandeelen tegen den koers van 100 pct. en den 5en Mei |
| 24784 | 1898 op f 800.000 gewone aandeelen tegen den koers van 50 pct., telkens ten |
| 24785 | kantore der H.H. Theod. Gilissen te Amsterdam en te Delft, Arnold Gilissen |
| 24786 | te Rotterdam en Dunlop & van Essen te Amsterdam. Dividenden |
| 24787 | 1894-1907: aandeelen A: 6, 83, 7, 11, 15, 15, 0, 0, 3, 8, 7}, 10, 10, 10 pct. |
| 24788 | (no. 12), sedert nihil. Aandeelen B: 0, 1.25, 0.5, 2.5, 4.5, 0, 0, 0, 1, 2, 2, 2, 2 pct. |
| 24789 | (no. 10), sedert nihil. Winstverdeeling: Eerst 6 pct. aan aand. A; van |
| 24790 | het dan overblijvende komt 10 pct. aan het reservefonds, 5 pct. aan de direc- |
| 24791 | tie, 23 pct. aan elk der leden van den Raad van Commissarissen; van de rest |
| 24792 | komt 50 pct. aan de houders der aandeelen A, en 50 pct. aan de houders |
| 24793 | van aandeelen B. Het winstbedrag, voor 50 pct. te verdeelen onder de |
| 24794 | houders van aandeelen A en voor 50 pct. onder de houders der aandeelen |
| 24795 | B, zal tusschen al de aandeelen A en B pondspondsgewijze verdeeld wor- |
| 24796 | den, van af het oogenblik dat de houders der aandeelen A uit de winsten |
| 24797 | van vorige jaren het nominale bedrag hunner aandeelen plus 5 pct. rente |
| 24798 | 's jaars hebben genoten. |
| 24799 | Bouws : 6000 1500 4500 Totaal Bouws 12.000 |
| 24800 | District : Serdang Serdang Serdang |
| 24801 | Merk: 8M/Suma- SM/Suma- SM/Suma- Sumatra/Z |
| 24802 | tra/A tra/B tra/F |
| 24803 | Oogst 1913: 660 velden, 10.90 pic. p. veld; raming 5200 pk. |
| 24804 | Oogst 1914: 630 velden. |
| 24805 | Voor overige jaarcijfers, zie voorgaande jaargangen |
| 24806 | Re- W. of verl .- Dividend Koersbeweging: |
| 24807 | Boek- Aandeel .- kapit. Concessie serve saldo Af- Aand. Aand. Aand.A Aand.B |
| 24808 | jaar Aand.A Aand.B na afschr. fonds 31 Dec. schrijv. A. B. H.K.L.K. H.K.L.K. |
| 24809 | 1898 575.000 1.125.000 1.311.000 52.430 205.467 29.000 15 % 43% 198 128 80 502 |
| 24810 | 1900 575.000 1.125.000 1.238.000 70.735 7.317 0 % 0 % 230 136 992 544 |
| 24811 | 1904 575.000 1.125.000 1.211.000 89.381 70.380 12.000 72% 3% 141% 103 542 29 |
| 24812 | 1905 575.000 1.125.000 1.138.000 99.642 169.445 73.000 5 % 2 % 168₴ 127 66g 45 |
| 24813 | 1906 575.000 1.125.000 1.083.000 103.528 151.761 55.000 10 % 2 % 218 161 93 65 |
| 24814 | 1907 575.000 1.125.000 996.000 121.489 183.399 87.000 10 % 2 % 240 105 109% 40 |
| 24815 | 1908 575.000 1.125.000 972.603 126.261 23.397 23.397 0 % 0 % 1495 118 74 47 |
| 24816 | 1909 575.000 1.125.000 972.603 4.175 127.1871) 0 % 0 % 154 95 732 41 |
| 24817 | 1910 575.000 1.125.000 944.453 130.0272) 0 % 0 % 152 102 69 41 |
| 24818 | 1911 575.000 1.125.000 944.453 86.6443) 0 % 0 % 130% 102 573 40 |
| 24819 | 1912 575.000 1.125.000 894.191 50.2624) 50.262 0 % 0 % 1352 101} 523 37} |
| 24820 | 1) Verlies op reserve geboekt. 2) Id. afboeking van het reservefonds. 8) Na |
| 24821 | aftrek van f 43.382 winst boekjaar. 4) Na afboeking verliessaldo vorige jaren. |
| 24822 | Voor Hoogsten en Laagsten Koers 1913, zie index. |