|
28545 |
924 TABAK-MAATSCHAPPIJEN. |
|
28546 |
in de vennootschap ingebrachte landconcessiën en het ontginnen en bebou- |
|
28547 |
wen van gronden, hoofdzakelijk met tabak, enz. Sedert 1907 wordt ook de |
|
28548 |
rubber-cultuur gedreven. De Mpij. nam drie ondernemingen over van de |
|
28549 |
Netherlands India Sumatra Tobacco Cy. Lim., in liq., te zamen groot 20.000 |
|
28550 |
bouws, tegen afgifte van f 250.000 aandeelen A en f 1.125.000 aan- |
|
28551 |
deelen B. Eind 1909 werd de onderneming Bengabing voor |
|
28552 |
f 28.150 verkocht. Directeuren: E. H. Bodel Bienfait en |
|
28553 |
F. J. Everard. Commissarissen: L. Hüttenbach, Th. Gi- |
|
28554 |
lissen en Jhr. H. W. Roëll. Aandeelenkapitaal f 1.700.000, |
|
28555 |
verdeeld in f 575.000 pref. aandeelen A en f 1.125.000 gewone aandeelen B. |
|
28556 |
Preferente aandeelen A, groot f 1000 en f 100, preferent voor |
|
28557 |
kapitaal en 6 pct. dividend. Gewone aandeelen B, groot f 1000 |
|
28558 |
(en f 100). De inschrijving was opengesteld den 11 September 1894 op |
|
28559 |
f 455.000 preferente aandeelen tegen den koers van 100 pct. en den 5en Mei |
|
28560 |
1898 op f 800.000 gewone aandeelen tegen den koers van 50 pct., telkens ten |
|
28561 |
kantore der H.H. Theod. Gilissen te Amsterdam en te Delft, Arnold Gilissen |
|
28562 |
te Rotterdam en Dunlop & van Essen te Amsterdam. Dividenden |
|
28563 |
1894-1907: aandeelen A: 6, 83, 7, 11, 15, 15, 0, 0, 3, 8, 7}, 10, 10, 10 pct. |
|
28564 |
(no. 12), sedert nihil. Aandeelen B: 0, 1.25, 0.5, 2.5, 4.5, 0, 0, 0, 1, 3, 2, 2, 2 pct. |
|
28565 |
(no. 10), sedert nihil. Winstverdeeling: Eerst 6 pct. aan aand. A; van |
|
28566 |
het dan overblijvende komt 10 pct. aan het reservefonds, 5 pct. aan de direc- |
|
28567 |
tie, 2} pct. aan elk der leden van den Raad van Commissarissen; van de rest |
|
28568 |
komt 50 pct. aan de houders der aandeelen A, en 50 pct. aan de houders |
|
28569 |
van aandeelen B. Het winstbedrag, voor 50 pct. te verdeelen onder de |
|
28570 |
houders van aandeelen A en voor 50 pct. onder de houders der aandeelen |
|
28571 |
B, zal tusschen al de aandeelen A en B pondspondsgewijze verdeeld wor- |
|
28572 |
den, van af het oogenblik dat de houders der aandeelen A uit de winsten |
|
28573 |
van vorige jaren het nominale bedrag hunner aandeelen plus 5 pct. rente |
|
28574 |
's jaars hebben genoten. |
|
28575 |
Oogst 1914: 642 velden, 7.62 pic. p. veld; raming 3500 pk. |
|
28576 |
Oogst 1915 : 300 velden. |
|
28577 |
Voor overige jaarcijfers, zie voorgaande jaargangen |
|
28578 |
Rubber-cultuur. In 1907 werd op de onderneming „Adolina Oloe” met de rubber- |
|
28579 |
cultuur een aanvang gemaakt. Einde 1914 omvatte de aanplant ca. 630 bouws, |
|
28580 |
waarop geplant: op de ondernem. Adolina Oloe, Adolina en Frankfurt resp. 105.000, |
|
28581 |
16.000 en 5000 boomen. |
|
28582 |
Re- W. of verl .- Dividend Koersbeweging: |
|
28583 |
Boek- Aandeel .- kapit. Concessie serve saldo Af- Aand. Aand. Aand.A Aand.B |
|
28584 |
jaar Aand.A Aand.B na afschr. fonds 31 Dec .* schrijv. A. B. H.K.L.K. H.K.L.K. |
|
28585 |
1898 575.000 1.125.000 1.311.000 52.430 205.467 29.000 15 % 41% 198 128 80 50% |
|
28586 |
1900 575.000 1.125.000 1.238.000 70.735 7.317 0 % 0 % 230 136 992 543 |
|
28587 |
1904 575.000 1.125.000 1.211.000 89.381 70.380 12.000 73% 2% 141% 103 542 29 |
|
28588 |
1905 575.000 1.125.000 1.138.000 99.642 169.445 73.000 5 % 2 % 168@ 127 66₫ 45 |
|
28589 |
1908 575.000 1.125.000 972.603 126.261 23.397 23.397 0 % 0 % 149% 118 74 47 |
|
28590 |
1909 575.000 1.125.000 972.603 4.175 127.1871) 0 % 0 % 154 95 73% 41 |
|
28591 |
1910 575.000 1.125.000 944.453 130.0272) 0 % 0 % 152 102 69 41 |
|
28592 |
1911 575.000 1.125.000 944.453 86.6443) 0 % 0 % 130% 102 57₴ 40 |
|
28593 |
1912 575.000 1.125.000 894.191 50.2624) 50.262 0 % 0 % 1352 101} 52} 37% |
|
28594 |
1913 575.000 1.125.000 893.324 V.19.846 0 % 0 % 127 103 52 37 |
|
28595 |
1914 575.000 1.125.000 893.324 61.2835 60.000 0 % 0 % 118 90 452 35 |
|
28596 |
*) Vóór afschrijvingen. 1) Verlies op reserve geboekt. 2) Id., na afboeking van het |
|
28597 |
reservefonds. 3) Na aftrek van f 43.382 winst boekjaar. 4) Na afboeking verlies- |
|
28598 |
saldo vorige jaren. 5) Na afboeking verliessaldo 1913. |