|
12436 |
CULTUURONDERNEMINGEN. 627 |
|
12437 |
hierbij een recht van voorkeur (één obligatie voor elke 3 aandeelen). Winst- |
|
12438 |
verdeeling: (na betaling van 2 pct. met een maximum van f 3000 aan |
|
12439 |
den heer L. Kivit en uitkeering van tantièmes aan het personeel) : 6 pct. aan |
|
12440 |
aandeelhouders, 5 pct. voor den directeur en een gelijk percentage voor |
|
12441 |
elk der commissarissen, wanneer zij twee in aantal zijn, 5 pct. voor den |
|
12442 |
directeur, 5 pct. voor den commissaris op Java, 5 pct. voor de beide overige |
|
12443 |
commissarissen wanneer er drie zijn, en 43 pct. vor den directeur, 43 pct. |
|
12444 |
voor den commissaris op Java en 6 pct. voor de overige 3 commissarissen |
|
12445 |
wanneer er vier zijn. Van het resteerende gaat de helft naar het reserve- |
|
12446 |
fonds en blijft de wederhelft ter beschikking van aandeelhouders. Het reser- |
|
12447 |
vefonds dient o.a. - indien daartoe mocht worden besloten - om in ver- |
|
12448 |
liesgevende of weinig winstlatende jaren, tot uitkeering van een divi- |
|
12449 |
dend van ten hoogste 6 pct. over te gaan. Directeur: H. E. Levert. |
|
12450 |
Commissarissen: V. C. Coster van Voorhout, J. Ph. Levert, H. L. |
|
12451 |
Vinke en B. M. A. Carp. Administrateur: J. J. Holman te Madioen. |
|
12452 |
Statut. Extra Boekw. Afschrijv. |
|
12453 |
res.1) res.1) ondernem. uit het Koersen |
|
12454 |
30 Kapit. vóór af- vóór af- Obli- vóór af- reserve- Bruto Saldo Kalend. Aand. Obl. |
|
12455 |
April gepl. schrijv schrijv. gatiën schri; fonds winst winst2) jaar H.K.L.K.H.K.L.K. |
|
12456 |
1906 600.000 302.144 20.000 711.834 54.093 981.932 345.995 1905 |
|
12457 |
1908 900.000 131.167 13.409 679.948 61.755 1.007.150 317.044 1907 1322 127₴ |
|
12458 |
1909 900.000 207.615 20.905 648.669 17.627 1.047.225 245.848 1908 155 143 |
|
12459 |
1910 900.000 272.206 19.465 650.667 5.283 961.261 250.393 1909 191 173 |
|
12460 |
1911 900.000 330.567 25.233 600.000 713.052 29.849 884.096 186.839 1910 194 1743 |
|
12461 |
1912 900.000 469.212 25.558 600.000 722.635 38.796 1.150.302 355.974 1911 180 172 103ª 101} |
|
12462 |
1913 900.000 456.241 20.756 600.000 724.077 37.430 971.829 127.1524 1912 182 154 E.K. 1023 |
|
12463 |
1914 900.000 471.931 16.129 600.000 1.932.088 471.931 989.247 1913 157 150 E.K. 100 |
|
12464 |
1915 1.350.000 135.355 13.248 600.000 1.630.700 36.645 1.479.015 440.024 1914 112 98 E.K. 100 |
|
12465 |
1916 1.350.000 244.423 157.158 580.000 1.620.892 14.829 1.654.305 479.353 1915 148 130 98} 95 |
|
12466 |
1) Na dotatie; de reserves worden aangewend om in eventueele afschrijvingen te |
|
12467 |
voorzien. 2) Na uitkeering van tantièmes aan het personeel. 3) De reserve van |
|
12468 |
vorige jaren, ult. 1906 groot.f 300.000, werd in 1907 gebezigd tot kapitaalsuitbreiding |
|
12469 |
met dit bedrag. 4) De winst van 1912/13 werd aangehouden en in boekjaar 1913/14 |
|
12470 |
verdeeld. |
|
12471 |
Picols Picole Suiker- Per picol |
|
12472 |
Oogst- Kapi- Aant. riet p. suiker prod. Kost- Op- Kostpr. Opbrgst. Saldo Di- |
|
12473 |
jaar taal bouws bouw bouw picols prijs brgst. Gulden Gulden winst1) vid. |
|
12474 |
1888 200.000 270 704 78.80 21.296 7.27 8.30 154.719 176.638 358 |
|
12475 |
1900 600.000 550 1.103 120 .- 81.414 5.06 7.10 412.109 578.204 166.095 6 % |
|
12476 |
1905 600.000 913 1.172 124.95 133.512 4.76 7.35 635.937 981.932 345.995 20 % |
|
12477 |
1908 900.000 940% 1.161 128.54 138.182 5.08 7.58 701.376 1.047.225 345.848 12 % |
|
12478 |
1909 900.000 920 1.242 118.24 124.385 5.72 -7.73 710.868 961.261 250.393 10 % |
|
12479 |
1910 900.000 943 1.102 108.09 109.966 6.34 8.04 697.257 884.096 186.839 10 % |
|
12480 |
1911 900.000 984g 1.365 130-58 136.557 5.81 8.42 794.329 1.150.302 355.974 10 % |
|
12481 |
1912 900.000 1185 1.170 88.66 107.855 7.83 9.01 844.677 971.829 127.'52 8 % |
|
12482 |
1913 900.000 1314 1.177 94.32 126.550 7.63 7.82 965.675 989.247 |
|
12483 |
1914 1.350.000 1326 1.401 117.14 155.333 6.69 9.52 1.038.992 1.479.015 440.024 10 % |
|
12484 |
1915 1.350.000 1413 1.111 117.30 167.140 6.05 9.90 1.009.952 1.654.305 479.353 15 % |
|
12485 |
1) Voor afschrijvingen. |
|
12486 |
Voor meerdere jaarcijfers, zie vorige jaargangen. |
|
12487 |
1916, Volgens telegram van Soerabaya was op 28 Aug. 1916 de fabriek afgemalen |
|
12488 |
met 1424 bouws, met een gemiddelde opbrengst per netto bouw van 1105 pic. riet |
|
12489 |
en 109 pic. suiker (superieur). De totale oogst zal bedragen circa 157.000 pic. suiker |
|
12490 |
(sup.). Van den oogst in 1917 te vermalen, waren op 30 Aug. 1916 verkocht: 50.000 |
|
12491 |
pic. superieure hoofdsuiker à f 13g per picol, 10.000 picol stroopsuiker à f 12} per |
|
12492 |
pic. en 10.000 picol stroopsuiker à f 12} per pic. |
|
12493 |
40* |