|
36623 |
TABAK-MAATSCHAPPIJEN. 1105 |
|
36624 |
overname der Sumatra-Cult .- Mpij. vergroot tot f 2.500.000, voorts in Januari |
|
36625 |
1918 tot f 5.000.000, waarvan thans f 3.000.000 geplaatst; de bezit- |
|
36626 |
tingen der Sumatra Cultuur werden n.l. overgenomen voor f 300.000 |
|
36627 |
aandeelen Senembah, ex. dividend 1912, waarbij f 1000 aandeel |
|
36628 |
Senembah tegen f 2000 aandeel Sumatra Cultuur werd ingewisseld. |
|
36629 |
Voorloopig werden recepissen afgegeven, welke na uitkeering van |
|
36630 |
dividend 1912 tegen betaling van f 2.65 maakloon en zegel tegen certificaten |
|
36631 |
konden worden verwisseld. Voorts nam de Vennootschap per 30 Juni 1915 |
|
36632 |
de onderneming en verdere eigendommen der Tabak Mpij. „Sennah“ over; |
|
36633 |
diensvolgens werd tegen vier aandeelen „Sennah“ één aandeel „Senembah” |
|
36634 |
(ex div. 1915) afgegeven. Deze transactie, waarmede 150 aandeelen Se- |
|
36635 |
nembah gemoeid waren, vindt men uiteengezet onder Tabak Maatschappij |
|
36636 |
„Sennah”. Begin 1918 werd voorts de onderneming „Ramoenia” over- |
|
36637 |
genomen, gelegen op Sumatra's Oostkust, afd. Deli en grenzende aan de |
|
36638 |
vroeger door de Senembah aangekochte tabaksondernemingen op Sumatra. |
|
36639 |
Het rubberbedrijf is thans op deze onderneming hoofdzaak. (Aanplant einde |
|
36640 |
1917 483.000 Hevea's). Door de gedeeltelijke betaling van het div. 1918 in aan- |
|
36641 |
deelen en verkoop van 75 aandeelen tegen marktwaarde, steeg het kapitaal |
|
36642 |
tot / 3.000.000. Aandeelen groot f 1000. Certificaten van |
|
36643 |
aandeelen (zie certificaten Amsterdam-Deli Cie), groot f 100. Divi- |
|
36644 |
denden 1890-1900: 35, 0, 0, 6.4, 60, 43, 29, 47, 50, 37 en 15 pct .; 1901- |
|
36645 |
1917: 38, 20, 12, 20, 0, 38, 55, 0, 22, 0, 60, 90, 65, 20, 40, 50 en 65 pct., waarvan |
|
36646 |
15 pct. in contanten (25 Juni 1918, div.bew. no. 40) en 50 pct. in aandeelen, |
|
36647 |
incl. div. 1918 (2 div.bew. no. 41 waren verwisselbaar in 1 aandeel van |
|
36648 |
f 1000, Juli 1918; voor de certificaten moest per f 100 cert. v. nieuwe aand. |
|
36649 |
f 3 aanmaakkosten betaald worden). Winstverdeeling: Eerst, |
|
36650 |
6 pct. aan aandeelhouders; van het restant 15 pct. aan het reservefonds; |
|
36651 |
3 pct. aan directie, 2 pct. aan commissarissen en 80 pct. aan de aandeel- |
|
36652 |
houders. Heeft het reservefonds f 3.000.000 bereikt, dan komt het daar- |
|
36653 |
voor bestemde winstaandeel den aandeelhouders ten goede. Dividenden |
|
36654 |
verjaren na 5 jaar. Directeur: Dr. C. W. Janssen. Com- |
|
36655 |
missarissen: D. Rahussen, J. T. Cremer en J. Nienhuys. |
|
36656 |
Boek- Kapit. Reserve- Con- Winst Winst t. Dividendrekening Aandeelen Certific. |
|
36657 |
jaar gepl. fonds2) cessie oogst* verdeel. Inter. Slot Totaal H.K.L.K H.K.L.K. |
|
36658 |
1890 1.500.000 77.344 1 783.927 641.565 35 % 434₴ 242 |
|
36659 |
1895 1.500.000 247.500 1 850.908 61.068 20 % 23 % 43 % 437 310% 435 314 |
|
36660 |
1900 1.500.000 742.656 1 265.040 10.073 15 % 454 345 455 348 |
|
36661 |
1905 1.500.000 911.406 425.000 V. 541 nihil 401 340 400 340 |
|
36662 |
1910 1.500.000 938.789 1 V.226.734V220.5271) nihil 507 392 500 390 |
|
36663 |
1911 1.500.000 1.086.446 1 1.346.345 1.121.709 25 % 35 % 60 % 569 485 569₴ 480 |
|
36664 |
1912 1.800.000 1.318.477 1 2.171.990 1.705.959 40 % 50 % 90 % 590 515 591} 5203) |
|
36665 |
1913 1.800.000 1.512.540 1 1.697.055 1.465.862 30 % 35 % 65 % 609% 503 605 510 |
|
36666 |
1914 1.800.000 1.554.727 1 969.692 427.456 20 % 554₴ 435 558₺ 435 |
|
36667 |
1915 1.950.000 1.554.727 1 487.005 666.814 10 % 20 % 30% 483 440 488 442 |
|
36668 |
1916 1.950.000 1.930.664 1 1.726.198 1 205.0913) 35 % 15 % 50 % 569% 445 535 442 |
|
36669 |
1917 1.950.000 2.235.895 1 2.749.805 1.158.5185) 15 % 50 %6)165 % 610 47 472 610 476 |
|
36670 |
*) Na aftrek van onkosten. 1) Afgeboekt van het reservefonds 2) Extra reserve |
|
36671 |
1912 f 1.068.658. 3) Koersen der recep. in 1912: 499-470. 4) Na aftrek van buitengew. |
|
36672 |
reserveering ad f 300.000 en afschrijving tabaksoogst 1916 f 1.000.000. 5) Incl. f 1.000.000 |
|
36673 |
gereserveerd uit winst 1916 en na aftrek van f 2.259.631.08 afschrijvingen en reservee- |
|
36674 |
ringen. 6) Betaald in aandeelen. 7) Bovendien ult. 1916 f 450.000 assuranties reserve |
|
36675 |
en f 1.200.000 reserve tegen den inventaris; 1917 resp. f 500.000 en f 1.400.000. |
|
36676 |
VAN Oss, Effectenboek voor 1918|19. XVI1. 70 |