Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1918 | vanoss_1918-19_domestic |
592 | 540 | content | 1875 × 2503 | 1918/27633 |
Blocks on this page 1
Company header
Ant. Jurgens' Vereenigde Fabrieken
Main
Page content 59
| 4740 | 540 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. |
| 4741 | Ant. Jurgens' Vereenigde Fabrieken te Oss. Opgericht |
| 4742 | 5 Juni 1906. Du ur tot 31 December 1935. Doel: het in eigendom ver- |
| 4743 | krijgen van de aandeelen van de naamlooze vennootschap Ant. Jurgens' |
| 4744 | Margarinefabrieken en van andere vennootschappen, die ten doel hebben de |
| 4745 | exploitatie van margarinefabrieken; het oprichten of aankoopen van fa- |
| 4746 | brieken tot het bereiden van margarine en natuurboter en daarmede ver- |
| 4747 | wante artikelen en het deelnemen in zoodanige fabrieken; het ter leen ver- |
| 4748 | strekken van gelden aan deze vennootschappen en het beheeren derzelve. |
| 4749 | Belangengemeenschap met de Kon. Stearine Kaar- |
| 4750 | senfabriek „Gouda". In Juni 1918 kwam een belangengemeen- |
| 4751 | schap tot stand tusschen de Jurgens' Vereenigde Fabrieken en de Kon. |
| 4752 | Stearine Kaarsenfabriek Gouda. Tot dat doel werden f 1.600.000 gewone |
| 4753 | aandeelen Jurgens verwisseld tegen een gelijk bedrag gewone aandeelen |
| 4754 | Stearine Kaarsenfabriek Gouda. Kapitaal thans f 128.000.000, aan- |
| 4755 | vankelijk groot f 5.000.000, in Juli 1910 gebracht op f 6.000.000, in No- |
| 4756 | vember 1910 op f 10.000.000, in 1913 op f 25.000.000, op 17 Juli 1914 op |
| 4757 | f 36.000.000, in November 1916 op f 64.0000.000 en in Juli 1918 op f 128.000.000, |
| 4758 | verdeeld in f 40.000.000 gewone-, f 40.000.000 6 pct. cumulatief |
| 4759 | preferente aandeelen en f 44.000.000 6 pct. cumulatief |
| 4760 | preferente winstdeelende aandeelen B. Geplaatst is |
| 4761 | respectievelijk f 15.980.000, f 20.000.000 en f 24.000.000. |
| 4762 | Gewone aandeelen, groot f 1000. Achtereenvolgens werden |
| 4763 | geplaatst: |
| 4764 | Bij de oprichting werd door de Naaml. Venn. Anton Jurgens' Marga- |
| 4765 | rinefabrieken deelgenomen voor f 4.850.000 .-- |
| 4766 | Door de Amsterdamsche Bank voor 50.000 .- |
| 4767 | Door Labouchere, Oyens & Co.'s Bank voor 50.000 .- |
| 4768 | Door den heer G. v. d. Kors (dir. Rott. Bank) voor 50.000 .- |
| 4769 | Op 1 Juli 1910 (à 150 pct., incl. half div. 1910 met voorkeursrecht) 1.000.000 .- |
| 4770 | In April 1913 (à 150 pct. met voorkeursrecht 3 : 1) 2.000.000 .- |
| 4771 | In Juni 1914 werd door den heer Jurgens genomen 1.000.000. |
| 4772 | Op 9 Juni 1914 (à 175 pct., incl. half div. 1914) 1.000.000 .- |
| 4773 | Op 29 November 1916 (à 175 pct. uitsluitend voor aandeelh. (5 : 1) 2.000.000 .- |
| 4774 | Op 10 Juli 1917 (à 175 pct. uitsluitend voor aandeelhouders, 6 : 1) incl. |
| 4775 | halfjaarsdividend 1917) 2.000.000 .- |
| 4776 | Op 7 Dec. 1917 (onderhands gepl. tot den gemiddelden koers van ca. |
| 4777 | 240 pct.) 380.000 .- |
| 4778 | In Juli 1918, in verband met de overeenkomst tusschen de Venn. en |
| 4779 | de Stearinekaarsenfabriek 1.600.000 .- |
| 4780 | - |
| 4781 | Totaal f 15.980.000 .- |
| 4782 | Betaald dividend in 1915 (26 Juni): f 200, zijnde 20 pct. over 1914 der aand. |
| 4783 | nos. 1-8000 en f 180 voor de aand. nos. 8001-10.000 (nieuwe aand.); in 1916 (21 April) : |
| 4784 | f 250, zijnde 25 pct. over 1915 op alle gew. aandeelen, div.bew. no. 10); in 1917 (5 Mei) |
| 4785 | f 250, zijnde 25 pct. over 1916 over alle gew. aandeelen (no. 11); in 1918 (21 Mei) f 250 |
| 4786 | zijnde 25 pct. over 1917 der aandeelen no's 1-12000 en f 125 voor de no's 12001-14380 |
| 4787 | (no. 12). |
| 4788 | 6 pct. cumulatief preferente aandeelen, groot f 1000. |
| 4789 | Achtereenvolgens werden geplaatst: |
| 4790 | Bij de uitgifte f 1.500.000 .- |
| 4791 | Op 29 Nov. 1910 (à 100 pct., plus § pct. loopende rente, incl. half div. 1910) 2.000.000 .- |
| 4792 | Begin September 1911 (à 100 pct.) f 300.000. benevens onderhands f 200.000 500.000 .- |
| 4793 | Op 29 April 1913 (à 100 pct. incl. div. 1913) 4.000.000 .- |
| 4794 | In 1915 werden onderhands geplaatst 580.000 .- |
| 4795 | Op 30 Sept. 1915 à 100 pct., incl. halve div. 1915 3.420.000 .- |
| 4796 | Op 29 November 1916 (à 101 pct.) 4.000.000. |
| 4797 | Op 10 Juli 1917 (à 101 pct. incl. halfj.div. 1917) 4.000.000 .- |
| 4798 | Uitstaand bedrag einde 1918 f 20.000.000 .- |