Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1920 | vanoss_1920_domestic |
1275 | 1207 | content | 1595 × 2436 | 1920/30952 |
Blocks on this page 1
Company header
Amsterdamsche Rijtuigmaatschappij
Main
Page content 51
| 41220 | DIVERSEN. 1207 |
| 41221 | pons per 1 Mei en 1 November. Deze obligatiën zijn a f los ba ar à pari, |
| 41222 | echter niet vóór 1925. Gewaarborgd door eerste hypothecair verband |
| 41223 | ten behoeve van derden op de hiervoor verbonden onroerende goederen, al- |
| 41224 | le gelegen in Nederland en door de bezittingen der Maatschappij. Door be- |
| 41225 | middeling van de Maatschappij werd tot ult. 1914 aan hypothecaire vor- |
| 41226 | deringen gesloten voor een bedrag van f 3.000.000. Op 24 October 1905 |
| 41227 | was ten kantore der maatschappij de inschrijving op f 1.000.000 dezer |
| 41228 | obligatiën tot den koers van 982 pct. opengesteld. Deze obligatiën zijn niet |
| 41229 | vóór 1 Mei 1925 aflosbaar. Dividend 1896-1918: 4.5, 4.4, 5, |
| 41230 | 5.3, 5.1, 5, 5, 4.3, 4.5, 5, 5, 24, 0, 0, 2.65, 1.738, 2, 2.518, 3.71, 4.05, 3.9, |
| 41231 | 3.95 en 7.2 pct. (no. 21, 24 April 1919). |
| 41232 | Ef- In- Af- Koersen |
| 41233 | Kapi- Res .- Waarb. fec- Debi- Credi- kom- Bruto schrij- Netto Div 4 pct. obl. |
| 41234 | taal fonds fonds ten teuren teuren sten winst vingen winst pct. H.K.L.K. |
| 41235 | 1900 500.000 1.235 402.844 39.900 61.708 23.419 39.613 39.859 28.375 5.1 100 99% |
| 41236 | 1905 500.000 1.889 489.098 109.923 202.041 276.245 44.197 44.197 5.000 26.825 5 100 99 |
| 41237 | 1910 500.000 2.3391 403.839 96.361 13.500 6.148 21.258 22.153 1.125 14.961 2.65 |
| 41238 | 1911 500.000 2.4951 105.776 9.040 7.238 19.073 19.619 4.520 9.293 1.738 81 77 |
| 41239 | 1912 500.000 2.563 400.008 106.519 9.040 5.613 17.737 17.763 12.110 2 .- 77 |
| 41240 | 1913 500.000 2.794 400.168 108.027 11.325 5.750 20.621 21.249 15.691 2.518 |
| 41241 | 1) Vóór dotatie; eventueel bedrag hiervan onbekend. |
| 41242 | In 1911, 1915 en 1916: geen noteering; 1917: 65-60; 1918: 663-63. |
| 41243 | N.B. Bij het sluiten der redactie waren de verslagen over |
| 41244 | 1914, 1915, 1916, 1917 en 1918 niet door ons ontvangen. (Voor laatste |
| 41245 | balans zie men jrg. 1915/16, deel- I, pag. 947). |
| 41246 | Amsterdamsche Rijtuigmaatschappij, te Amsterdam. O p- |
| 41247 | gericht 14 September 1881. Duur tot 31 December 1941. Doel: Het |
| 41248 | vervoeren van personen en goederen, de exploitatie van vervoersmiddelen |
| 41249 | er bergplaatsen, voorts het optreden als agenten van transportassurantie- |
| 41250 | mpijen, enz. In October 1916 werd besloten tot overname van de Mpij. |
| 41251 | Atax. De aandeelen van deze maatschappij zijn bijna alle in het bezit |
| 41252 | der A. R. M. evenals de aandeelen van de Auto-Expl .- Maatschappij. |
| 41253 | Directie: A. C. A. Perk en H. Heijbroek. Commissarissen: |
| 41254 | Mr. J. Kappeijne van de Coppello, P. C. André de la Porte Jr., P. J. |
| 41255 | M. Verschure, G. v. d. Horst Hzn. en P. F. Friderichs. Aandeelen- |
| 41256 | kapitaal thans f 2.000.000, geheel geplaatst; het was aanvanke- |
| 41257 | lijk groot geautoriseerd f 1.000.000, werd in 1888 door afstempeling |
| 41258 | met 75 pct. op de aandeelen tot f 250.000 teruggebracht. Einde 1904 was |
| 41259 | hiervan f 140.000 in omloop. Op 22 Dec. 1904 was met voorkeursrecht voor |
| 41260 | aandeelhouders de inschrijving opengesteld op de nog in portefeuille zijnde |
| 41261 | 440 aandeelen à f 250 (f 110.000) bij de H.H. Cramerus & Theyse te Amster- |
| 41262 | dam à 100 pct. Op 13 Mei 1907 werd besloten het kapitaal te brengen |
| 41263 | op f 500.000. In Dec. 1911 werd het kapitaal verhoogd tot nominaal f 2.000.000, |
| 41264 | verdeeld in aandeelen groot f 1000 met onderaandeelen van f 250. |
| 41265 | In 1910 werden f 46.250 aandeelen uitgegeven waarna f 350.000 aandeelen |
| 41266 | uitstonden, terwijl einde 1911 nog f 150.000 en in 1912 nog f 158.000 aan- |
| 41267 | deelen onderhands geplaatst werden. In 1913 en 1914 werden resp. 51 en 2, |
| 41268 | in 1916 39, in 1917 14 en in 1918 236 aandeelen geplaatst. Op 23 Mei 1919 |
| 41269 | stond bij de Nederl. Indische Handelsbank de inschrijving open op |
| 41270 | f 500.000 aandeelen à f 1000 tot den koers van 1122 pct. (incl. div. 1919). |