Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1920 | vanoss_1920_domestic |
772 | 718 | content | 1598 × 2399 | 1920/30449 |
Blocks on this page 3
Main
Main
Profit distribution
Maatschappij voor Zwavelzuur-Bereiding, voorheen G. T. Ketjen & Co
Main
Page content 64
| 14192 | 718 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. |
| 14193 | reedschappen en machinerieën eerst 5 pct. aan aand.houders, van 't restee- |
| 14194 | rende wordt 20 pct. als tantième verdeeld onder de directie en kan 10 pct. |
| 14195 | aan het personeel worden toegekend. Van de rest kan ten hoogste f 10.000 |
| 14196 | voor de reserve worden bestemd en f 10.000 voor het ondersteuningsfonds ; |
| 14197 | van het overblijvende kan hoogstens 40 pct. voor verdere afschrijving wor- |
| 14198 | den besteed; de rest komt voor 5/, aan aandeelhouders en voor 1/; aan com- |
| 14199 | missarissen. |
| 14200 | Kapit. Obli- Re- Fabrie- Kas en Exploit. Bruto Afschrij Netto Divi- Aand. |
| 14201 | gepl. gatiën serve ken enz. kass. winst winst vingen1) winst2) dend H.K.L.K. |
| 14202 | 1900 668.000 132.000 8.000 713.416 63.864 174.381 182.634 21.928 45.110 5 % |
| 14203 | 1905 800.000 22.000 32.000 672.282 161.066 361.655 366.468 84.572 67.508 6 % 110 |
| 14204 | 1910 800.000 58.000 377.186 289.239 356.441 372.661 64.875 66.155 7 % 120 115 |
| 14205 | 1911 800.000 62.000 427.775 203.797 358.455 375.462 54.702 66.155 7 % 125 117 |
| 14206 | 1912 800.000 66.000 464.711 116.183 391.862 404.612 30.680 53.628 6 % 125 120 |
| 14207 | 1913 800.000 70.000 436.973 118.695 426.158 441.507 63.050 66.155 7 % 115 112 |
| 14208 | 1914 800.000 80.000 659.234 173.2293 428.780 439.223 70,273 66.855 7 % 105 100 |
| 14209 | 1915 1.000.000 90.0001 634.759 484.170 628.876 650.839 95.780 181.967 12 % 165 115 |
| 14210 | 1916 1.000.000 100.0004 873.164 91.972 855.778 890.752 137.251 307.242 17 % 143 200 |
| 14211 | 1917 1.500.000 110.0004 882 561 26.163 144 489 1.144.574 167.727 365.036 19 % 195% 154 |
| 14212 | 1918 1.500.000 120.0004 789.859 338.050 50 1.141.145 1.150.742 187.873 392.029 14 % 1862 1648 |
| 14213 | 1) Koersverlies effecten niet inbegrepen. 2) Na dotatie reserve- en pensioenfonds. |
| 14214 | 3) Sedert inclusief effecten. 4) Benevens resp. f 50.000, f 140.000, f 187.799.35 en f 119.927.48 |
| 14215 | reserve voor oorlogsrisico. |
| 14216 | Voor meerdere jaarcijfers, zie vorige jaargangen. |
| 14217 | ACTIEF. BALANS OP 31 DECEMBER. PASSIEF. |
| 14218 | 1918 1917 1918 1917 |
| 14219 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 14220 | Fabrieksinricht. 732.712.132 833.477.62} Kapitaal 1.500.000 .- 1.500.000 .- |
| 14221 | Aandeelen1) 54.000 .- 54.000 .- Schepen-mpijen. 36.831.71} 35.539.48₺ |
| 14222 | Schepen 39.978.67 30.622.21} Crediteuren 96.241.88 177.244.93% |
| 14223 | Waarborgfonds Ondersteuningsf.2) 94.042.04 91.119.42 |
| 14224 | C. Werk. Ris. Bk. 27.500 .- 27.534.50 Reserverekening 120.000 .- 110.000. |
| 14225 | Voorraden 1.069.416.60 1.071.759.773 Res. oorlogsrisico 119.927.48 187.799.35 |
| 14226 | Effecten, kas en Onafgehaald divid 2.240 .- 630 .- |
| 14227 | kassier 338.049.55} 26.162.71 Bankier 423.485.89 |
| 14228 | Debiteuren 267.636.38 328.121.42 Agio reserve 165.015.53 165.559.01 |
| 14229 | Inschrijvers 687.500 .- Onverd. div.saldo 2.965.76} 2.764.33} |
| 14230 | Winst en verlies 392.028.93 355.055.82 |
| 14231 | 2.529.293.34 3.059.178.24} 2.529.293.34 3.059.178.24} |
| 14232 | 1) Aandeelen in schepen-mpijen. 2) Voor beambten en werklieden. |
| 14233 | DEBET. WINST- EN VERLIESREKENING. CREDIT. |
| 14234 | 1918 1917 1918 1917 |
| 14235 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 14236 | Onkosten 455.870.89 463.960.682 Exploitatie-rekening 1.141.145.45 1.144.489.16 |
| 14237 | Afschrijving1) 197.842.463 167.727.05 Interest 9.596.833 |
| 14238 | Interest 7.850.60 Effecten 84.993 |
| 14239 | Saldo winst 497.028.93 505.035.82 |
| 14240 | 1.150.742.28} 1.144.574.151 1.150.742.28} 1.144.574.15} |
| 14241 | 1) Op effecten f 9.969.63 (nihil), fabrieksinrichtingen f 174.651.19 (f 157.534.66) en op |
| 14242 | schepen, schepen-maatschappijen en waggons f 13.221.642 (f 10.192.39). |
| 14243 | Winstverdeeling incl. f 2.170.38 saldi Ao. Po. (v.j. nihil): Dividend 14 (19) pct |
| 14244 | f 210.000 (f 190.000); reserve f 10.000 (f 10.000); ondersteuningsfonds voor beambten en |
| 14245 | werklieden f 10.000 (f 10.000); oorlogsrisico f 85.000 (f 120.000); tantièmes f 157.699.31 |
| 14246 | (f 162.199.39) ; belasting f 26.500 (f 12.635); onverdeeld saldo nihil (f 201.43). |
| 14247 | Ter vergadering van 26 April 1918 werd door den voorzitter, den heer C. M. Pleyte |
| 14248 | d'Ailly, medegedeeld, dat de plannen tot fusionneering met een vennootschap op |
| 14249 | chemisch gebied, niet konden doorgaan. De commissarissen dier vennootschap |
| 14250 | wenschten, in verband met den onzekeren politieken toestand aan het project geen |
| 14251 | uitvoering te geven. Naar aanleiding hiervan verzocht spreker de voorgenomen |
| 14252 | statutenwijziging, welke alleen gericht was op een samengaan met die vennootschap, |
| 14253 | af te stemmen. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Een der |
| 14254 | aandeelhouders wenschte het bestuur geluk, dat de fusie niet doorgaat. Hij achtte |
| 14255 | de toekomst van de chemische industrie allesbehalve rooskleurig. |