Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1926 | vanoss_1926_domestic |
834 | 788 | content | 1411 × 2351 | 1926/45932 |
Blocks on this page 3
Balance sheet
NoordNederlandsche Beetwortelsuikerfabriek
Main
Profit and loss
NoordNederlandsche Beetwortelsuikerfabriek
Main
Company header
Noorsche Gas-Maatschappij
Main
Page content 64
| 14594 | 788 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. |
| 14595 | Prol. |
| 14596 | kas en |
| 14597 | 31 Kapit. 43% Reser kass. Geb. en Winst Af- Saldo Aandeelen Oblig. |
| 14598 | Mei gepl Oblig. ven Belegg. machin. exploit. schrijv. winst H.K.L.K.31.12 H.K.L.K. |
| 14599 | 1910 950.000 459.525 216.384 696.834 353.562 52.450 301.112 139 150 149 |
| 14600 | 1915 950.000 668.663 354.939 924.084 408.378 68.362 340.016 153 149 149 |
| 14601 | 1916 950.000 768.958 339.778 862.819 689.525 63.783 625.742 153 149 149 |
| 14602 | 1917 950.000 595.485 705.621 823.334 834.560 61.146 773.414 166 148 1642 |
| 14603 | 1918 950.000 969.948 1.009.400 862.884 708.423 58.223 650.200 165 150 150 |
| 14604 | 1919 950.000 1.207.127 635.277 754.971 874.198 56.170 818.028 265₴ 150 265 |
| 14605 | 1920 950.000 1.696.546 520.928 729.826 1.261.554 54.317 .207.237 E.K. 290 290 |
| 14606 | 1921 950.000 1.845.462 618.418 900.451 201.540 67.237 134.303 |
| 14607 | 1922 950.000 1.566.624 817.117 171.778 186.771 85.749 101.022 170 170 |
| 14608 | 1923 950.000 1.678.711 574.453 .112.649 377.475 81.550 295.925 |
| 14609 | 1924 950.000 1.872.629 454.640 1.065.239 492.814 78.280 414.534 |
| 14610 | 1925 950.000 2.065.112 454.326 1.021.179 567.009 75.1801 491.829 |
| 14611 | 1) Bovendien f 100.000 (v. j. f 75.000) toegevoegd aan 'het afschrijvingsfonds. |
| 14612 | Voor meerdere jaarcijfers, zie vorige jaargangen. |
| 14613 | ACTIEF BALANS PER 31 MEI. PASSIEF. |
| 14614 | 1925 1924 1925 1924 |
| 14615 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 14616 | Vaste goederen 1.098.170.19 1.142.230.33 Gepl. kapit. 950.000 .- 950.000 .- |
| 14617 | Kas en kassiere 28.792.48 34.905.75 Reservefondsen 2.065.111.66 1.872.628.78 |
| 14618 | Beleggingen 425.533.23 419.734.28 Schulden 286.650.82 236.384.99 |
| 14619 | Vorderingen 1.603.192.59 1.415.699.80 Div. 1924/25 (1923/24) 47.500 .- 47.500 .- |
| 14620 | Voorraden 280.087.62 346.941.99 Winstuitkeeringen 86.513.63 252.993.38 |
| 14621 | 3.435.776.11 3.359.512.15 3.435.776.11 3.359.512.15 |
| 14622 | DEBET. WINST- EN VERLIESREKENING. CREDIT. |
| 14623 | 1924/25 1923/24 1924/25 1923/2A |
| 14624 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 14625 | Afschr. gebouwen en Saldo exploitatierekg. 567.009.25 492.814.48 |
| 14626 | machinerieën 75.180.19 78.280.48 |
| 14627 | Beet wortelleveran- |
| 14628 | ciers 194.814.30 |
| 14629 | Dividend 5 (5) pct. 47.500 .- 47.500. |
| 14630 | Winstuitkeeringen 86.513.63 252.998.38 |
| 14631 | Extra reserve 63.001.13 39.035.62 |
| 14632 | Afschrijvingsfonds 100.000 .- 75.000 .- |
| 14633 | 567.00925 492.814.48 567.009.25 492.814.48 |
| 14634 | Winstverdeeling: zie winst- en verliesrekening. |
| 14635 | Uit Verslag 1924/25. Oogst 1924 was wederom vrij normaal; per gecontrac- |
| 14636 | teerde H.A. werden geleverd 28.931 (v. j. 21.842) K.G. bieten met een gemiddeld |
| 14637 | suikergehalte van nagenoeg 17 pet. (v. j. 15.50 pct.) of 4.917 (v. j. 3.385) K.G. suiker |
| 14638 | per H.A. Voor onze fabriek werden verkregen c.a. 108 millioen K.G. bieten (v. j. |
| 14639 | 70.8 millioen), van derden gekocht ca. 62 (v. j. 36) millioen K.G., te zamen plm. |
| 14640 | 170 (v. j. 107) millioen K.G. Van dit totale quantum waren 572 pct. participatie- |
| 14641 | bieten. In onze fabriek werden 95 millioen K.G., is 88.3 pct., op participatievoor- |
| 14642 | waarden verwerkt. Voor het gemiddeld gehalte, 17.02 pct., ontvangen participanten |
| 14643 | f 19.20 incl. premiën in verband met den leveringstijd (v. j. f 22.21, ongerekend |
| 14644 | premiën in verband met leveringstijd). De vaste koopprijs was f 18 .- (v. j. f 17 .- ). |
| 14645 | Voor het volgend boekjaar is de koopprijs op f 19 .- bepaald. Gecontracteerd is |
| 14646 | voor 3.635 (v. j. 4.249) H.A. op participatiecontract en 1.121 (v. j. 1.588) H.A. op |
| 14647 | andere voorwaarden. |
| 14648 | Noorsche Gas-Maatschappij, te 's Gravenhage. Opgericht: |
| 14649 | 2 November 1904. D o e 1: het verkrijgen van concessies en het exploiteeren |
| 14650 | van gasfabrieken in Nederland en elders, het deelnemen in vennoot- |
| 14651 | schappen die hetzelfde doel beoogen en al wat met een en ander |
| 14652 | rechtstreeks verband houdt. Bij de oprichting ving zij haar bedrijf |
| 14653 | aan met de exploitatie van steenkolengasfabrieken te Kristianssand en |
| 14654 | Arendal in Noorwegen en stelde in 1905 en 1906 gasfabrieken in bedrijf te |
| 14655 | Aalesund in Noorwegen en te Loosduinen hier te lande, bij welke laatste |
| 14656 | fabriek later de naburige dorpen Wateringen, Poeldijk en Monster werden |
| 14657 | aangesloten. Voorts zijn concessies tot oprichting van gasfabrieken aange- |