|
2695 |
584 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. |
|
2696 |
F. G. Waller. Kapitaal thans f 36.000.000, bestaande uit 100.000 |
|
2697 |
gewone aandeelen ad f 240 (frs. 500) = f 24.000.000 en 12.000 |
|
2698 |
6 pct. cum. pref. winstd. aandeelen ad f 1000 = f 12.000.000. Thans is |
|
2699 |
geplaatst voor f 11.898.480 gewone en voor f 6.000.000 preferente aandee- |
|
2700 |
len. Aanvankelijk bestond het kapitaal alleen uit gewone aandeelen, |
|
2701 |
nl. f 1.800.000, het werd in Mei 1911 verhoogd tot f 3.600.000 en in Juni |
|
2702 |
1913 tot f 4.008.000 = frs. 8.350.000, verdeeld in aandeelen van f 240 = |
|
2703 |
frs. 500. In 1916 werd het kapitaal tot f 6.008.000 verhoogd door |
|
2704 |
uitgifte van f 2.000.000 preferente aandeelen, terwijl medio 1918 op- |
|
2705 |
nieuw een verhooging plaats vond tot f 9.000.000, bestaande uit f 6.000.000 |
|
2706 |
gew .- en f 3.000.000 cum. pref. aand. Medio 1920 is het geautoriseerd kapi- |
|
2707 |
taal op de tegenwoordige grootte gebracht. Nadat reeds f 1.800.000 gewone |
|
2708 |
aandeelen uitstonden, was op . 9 Juni 1911, ten kantore van: H. |
|
2709 |
Oyens & Zonen, te Amsterdam, R. Mees & Zoonen te Rotterdam |
|
2710 |
en Oppenheim & Van Till te 's Gravenhage, de inschrijving open- |
|
2711 |
gesteld op nog f 1.800.000 gewone aandeelen, groot f 240, |
|
2712 |
(frs. 500), tot den koers van 127 pct., met voorkeursrecht voor houders |
|
2713 |
van aandeelen op f 1.440.000 (bewijs no. 14) en oprichtersvoorkeurbewijzen |
|
2714 |
op f 360.000; aandeelhouders alsmede de 10 toen in leven zijnde oprichters |
|
2715 |
konden inschrijven in verhouding van 5 oude op 4 nieuwe aand. Van deze |
|
2716 |
origineele aand hebben de nos. 1-16700 (f 4.008.000) officieele noteering. In |
|
2717 |
1913 werden f 364.320 aandeelen uitgegeven ter verkrijging van aandeelen |
|
2718 |
Soc. Comm. Soller (zie hierna), terwijl in 1918 f 2.035.680 werden geplaatst |
|
2719 |
bij de Vereen. tot Beheer van aandeelen Calvé-Delft. In Juni 1920 werden |
|
2720 |
weder 8335 (f 2.000.400) gewone- en 1000 (f 1.000.000) 6 pct. cum. pref. |
|
2721 |
winstd. aand. bij genoem'de vereeniging geplaatst, welke daartegen certifi- |
|
2722 |
caten uitgaf. In 1920 en 1921 is verder ter uitbreiding der belangen- |
|
2723 |
gemeenschappen, in totaal f 1.186.080 aan gewone aandeelen ondershands |
|
2724 |
geplaatst. Begin 1924 werden tot vergrooting van bedrijfskapitaal nog |
|
2725 |
f 2.712.000 gewone aandeelen bij meergenoemde Vereeniging tot niet op- |
|
2726 |
gegeven koers geplaatst, zoodat thans f 11.898.480 aan gewone aandeelen |
|
2727 |
uitgegeven is. Ten slotte werden in Juni 1925 nog f 2.000.000 preferente |
|
2728 |
aandeelen bij de Vereeniging tot Beheer enz., tot onbekenden koers onder- |
|
2729 |
gebracht, zoodat van de pref. aandeelen thans f 6.000.000 is uitgegeven. |
|
2730 |
Voor de publieke emissie van certificaten, uitgegeven door de |
|
2731 |
Vereeniging voornoemd, zie men hierna. Van de door de kapitaalsuitbrei- |
|
2732 |
ding van 1913 gecreëerde 1700 nieuwe aand. werden 182 aan aandeelhouders |
|
2733 |
aangeboden ; deze maakten van dit aanbod echter geen gebruik. Dividend- |
|
2734 |
bewijs no. 17, dat als claim dienst zou doen, werd waardeloos. Er werden |
|
2735 |
1518 stuks uitgereikt, tegen inbreng van een deel der 3063 aandeelen in de |
|
2736 |
Société Commerciale Soller (thans Nouvelle Soc. Comm. Africaine |
|
2737 |
genaamd). Deze aandeelen waren in het bezit der Hamburgsche |
|
2738 |
firma Traun Stürken en van den heer P. Buhan, terwijl de Mpij. |
|
2739 |
zelve 937 aandeelen benevens frs. 369.000 in obligatiën dezer Venn. |
|
2740 |
hield. Door de 5 pct. leening 1915 (zie hieronder), kwam de Mpij. in |
|
2741 |
het bezit van nagenoeg het geheele kapitaal (3063 aandeelen à frs. 1000) |
|
2742 |
der Société Commerciale Soller, welke uitgebreide belangen heeft in Por- |
|
2743 |
tugeesch Guinea, in de Casamance en de Senegal. Met de opbrengst van |
|
2744 |
f 2.000.000 pref. aand. en f 1.200.000 53 pct. oblig. werd in 1925 de aankoop |
|
2745 |
voldaan van de aand. Huileries Luzzatti & Co. te Marseille. Op 6 Juni |
|
2746 |
1918 stond bij de genoemde kantoren de inschrijving open op f 2.035.680 |