Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1934 | vanoss_1934_domestic |
761 | 723 | content | 1384 × 2340 | 1934/74554 |
Blocks on this page 2
Profit distribution
Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij
Main
Main
Page content 62
| 11649 | INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. 723 |
| 11650 | Kapitaal Reserve- Extra Hyp. Vlott. Onroer. Voor- Debi- |
| 11651 | gepl. fonds reserven oblig. schulden goeder. raden teuren |
| 11652 | 1917 1.300.000 3.080 25.000 1.440.000 635.818 996.800 149.771 794.247 |
| 11653 | 1920 3.160.900 113.879 14.634 1.118.500 2.860.567 840.205 2.951.821 976.615 |
| 11654 | 1925 3.515.400 243.701 505.249 2.238.000 1.787.193 80.001 3.711.804 2.091.435 |
| 11655 | 1926 3.520.900 267.872 564.479 2.094.500 657.610 65.001 1.991.223 1.812.007 |
| 11656 | 1927 3.521.300 314.639 500.000 1.945.500 1.127.480 59.001 2.778.197 1.574.286 |
| 11657 | 1928 3.521.300 348.263 500.000 1.798.500 1.633.428 57.501 2.924.864 1.972.248 |
| 11658 | 1929 3.777.100 390.194 600.000 1.653.500 1.623.463 44.001 2.780.368 2.073.327 |
| 11659 | 1930 3.777.600 433.405 600.000 1.507.500 1.678.740 42.501 2.566.534 2.126.160 |
| 11660 | 1931 3.916.600 478.299 600.000 879.000 1.710.556 41.001 2.043.242 1.737.088 |
| 11661 | 1932 3.916.600 530.234 700.000 780.000 1.724.881 39.501 1.494.962 2.032.522 |
| 11662 | Afschr. en |
| 11663 | Kas en Eff. en Exploit. Bruto Inte- niet stat. Verd.b. Divi- H.K.L.K. |
| 11664 | kassiers deeln. rekening winst rest reserve winst dend 5 % oblig. |
| 11665 | 1917 33.076 385.000 397.341 397.341 85.187 212.626 99.528 7.2% 1003 987 |
| 11666 | 1920 5.293 3.403.500 1.410.956 1.410.956 268.242 781.360 361.354 10 % 954 94 |
| 11667 | 1925 24.912 2.700.000 720.299 869.047 231.543 348.319 289.185 6 % |
| 11668 | 1926 104.877 3.200.000 576.689 576.689 202.566 256.034 118.089 3 % 982 92} |
| 11669 | 1927 36.109 3.270.000 869.173 869.173 229.760 293.309 346.104 6 % 95 90% |
| 11670 | 1928 25.911 3.400.000 1.040.847 1.040.847 217.771 413.960 409.116 7 % 982 92 |
| 11671 | 1929 56.822 3.650.000 1.024.146 1.024.146 192.645 418.573 412.928 7 % 100 97 |
| 11672 | 1930 272.236 3.500.000 951.724 951.724 185.664 356.062 409.998 7 % 1014 98} |
| 11673 | 1931 525.919 3.690.000 823.952 823.952 108.218 263.218 452.516 7 afgelost |
| 11674 | 1932 1.196.189 3.240.000 845.988 845.988 101.017 393.512 351.458 5 % afgelost |
| 11675 | Hoogste en laagste koersen der 6 pct. le hyp. obligatiën 1925: 984-952: |
| 11676 | 1928: 1012-95; 1929: 103-98; 1930: 1022-998; 1931: 106-100; 1932: 1062-99. |
| 11677 | Winstverdeeling 1932 (1931) : Dividend 5 (7) pct. f 195.830 (f 274.162) ; statutaire reserve |
| 11678 | / 15.628.34 (f 26.686.05) ; tantièmes f 14.000 (f 23.000) ; fonds belangen personeel f 14.000 |
| 11679 | (f 23.000) ; bovendien nog beschikbaar voor aandeelhouders f 120.000 (f 98.826.46), waar- |
| 11680 | uit na betaling der verschuldigde dividend- en tantièmebelasting nog 10 (v. j. 10) |
| 11681 | ct. per 100 K.G. afgenomen product als omzetpremie wordt betaald. Het dividend |
| 11682 | over het kapitaal berekend, plus de omzetpremie, zullen te zamen niet hooger |
| 11683 | mogen zijn dan 25 pct. van het bedrag. dat een aandeelhouder aan aandeelen bezit. |
| 11684 | Uit Verslag 1932 blijkt dat de producten der mpij. steeds grooter vraag ontmoe- |
| 11685 | ten en dat de eerste maatregelen tot vergrooting der capaciteit zijn genomen. In |
| 11686 | 1932 leverde de mpij. ca. 25 pct. van alle in ons land benoodigde tarwebloem en |
| 11687 | meel. |
| 11688 | L. A. Moll's Automobielen- en Technisch-Industrieele |
| 11689 | Maatschappij, te Nijmegen. Opgericht: 18 September 1919. |
| 11690 | Duur: tot 31 December 1945. Doel: voortzetting en uitbreiding der |
| 11691 | zaken sedert 1897 gedreven door den heer L. A. Moll, bestaande in het aan- |
| 11692 | koopen, verkoopen, herstellen, verhuren en bewerken van automobielen, |
| 11693 | rijwielen en technische artikelen, den aanleg van installaties op elk gebied |
| 11694 | en metaalbewerking, alles in den meest uitgebreiden zin genomen; het |
| 11695 | drijven, beheeren en deelnemen in venn. met gelijk of aanverwant doel. |
| 11696 | De maatschappij is eigenaresse van garages en werkplaatsen te Nijmegen, |
| 11697 | Arnhem, Tiel en Deventer en importeur van buitenlandsche auto's. Ook te |
| 11698 | Enschede en Hengelo zijn afdeelingen gevestigd. Kapitaal thans ge- |
| 11699 | autoriseerd f 1.507.500, verdeeld in 25 prioriteitsaandeelen groot f 300 = |
| 11700 | f 7.500, alle geplaatst, 1000 7 pct. cumulatief preferente winstdee- |
| 11701 | lende aandeelen groot f 300, nog niet uitgegeven en 4000 gewone |
| 11702 | aandeelen groot f 300 waarvan 1039 stuks = f 311.700 uitstaande. De aan- |
| 11703 | deelen waren vroeger alle groot f 1000 (1089 stuks geplaatst), doch zijn bij |
| 11704 | besluit van 2 October 1925 ter dekking van verlies per ulto 1924, groot |
| 11705 | f 374.797 en noodige afschrijvingen, met 70 pct. gereduceerd, terwijl 25 |
| 11706 | aand. aan de venn. werden teruggegeven. De prioriteitsaandeelen geven |
| 11707 | uitsluitend recht op het maken van bindende voordrachten bij bestuursbe- |
| 11708 | noemingen. Voor den inbreng werden 50 winstbewijzen, 230 gewone- |
| 11709 | en 20 prioriteitsaandeelen afgegeven, daarna werden in 1919 nog 520 gewone |
| 11710 | en 5 prioriteits-aandeele en in 1920 en 1921 nog resp. 337 en 2 gewone aand. |