Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1934 | vanoss_1934_domestic |
791 | 753 | content | 1386 × 2447 | 1934/74584 |
Blocks on this page 3
Balance sheet
Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij
Main
Profit and loss
Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij
Main
Company header
Nederlandsche Springstoffenfabrieken
Main
Page content 64
| 13421 | INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. 753 |
| 13422 | ACTIEF. BALANS PER 31 DECEMBER. PASSIEF. |
| 13423 | 1932 1931 1932 1931 |
| 13424 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 13425 | Ongepl. aand. 2.500.000 .- 2.500.000 .- Aand.kapitaal 5.000.000 .- 5.000.000 .- |
| 13426 | Gebouw en werf- Preferente aand. . 10.000 .- 10.000 .- |
| 13427 | inricht., werkt. Uitbr. en vern. |
| 13428 | en gereedsch. 2.871.023.67 2.939.969.20 fonds 225.000 .- 100.000 .- |
| 13429 | Kas 15.769.14 16.953.48 Crediteuren 535.393.99 986.139.41 |
| 13430 | Deposito's 201.856.53 1.298.638.19 Reserverekening 12.873.40 12.873.40 |
| 13431 | Schatk.promessen 500.000 .- Ondersteuningsfds. 532.756.97 551.071.87 |
| 13432 | Effecten 866.706 .- 2) 917.287 .- Onopgevr. divid. 5.225 .- 8.660 .- |
| 13433 | Magazijnen 183.490.763) 291.046.28 Fonds Amortisatie |
| 13434 | Meubelen 1 .- 1 .- bewijzen 149.45 149.45 |
| 13435 | Werken in aanb. 1.399.230.654) 1.883.073.97 Ontv. termijnen op |
| 13436 | Bet. termijnen op I schepen in aanb. 2.656.384.20 5.050.207.20 |
| 13437 | scheepsmach. ... 1.083.442. 1.951.462 .- | Pens.fds. beambten 560.333.69 534.862.68 |
| 13438 | Debiteuren 1.703.509.55 1.630.050.73 | Leeningen 1.204.954.06 1.326.084.19 |
| 13439 | | Saldo winst1) 81.958.54 348.433.65 |
| 13440 | 10.825.029.30 13.928.481.85 10.825.029.30 13.928.481.85 |
| 13441 | 1) Vóór afschrijvingen en dotatie ondersteuningsfonds. 2) Voor zoover genoteerd, |
| 13442 | opgenomen tegen beurskoers, de overige tot veilige taxatiewaarde. 3) Volgens, |
| 13443 | taxatie, met inachtneming van de thans sterk verminderde prijzen. 4) Volgens |
| 13444 | taxatie, met inachtneming van hoogere bedrijfsonkosten en valutaverliezen. |
| 13445 | DEBET. WINST- EN VERLIESREKENING. CREDIT. |
| 13446 | 1932 1931 1932 1931 |
| 13447 | Gulden Gulden Gulden Guiden |
| 13448 | Afschrijvingen 75.000 .- 187.528.74 Saldo Ao. Po. 10.404.91 4.524.10 |
| 13449 | Ondersteuningsfonds . 25.000 .- Exploitatierekening 10.722.88 251.504.16 |
| 13450 | Uitbreiding en vern. Interest 60.830.75 92.405.39 |
| 13451 | fonds 125.000 .- |
| 13452 | 5 pct. div. pref. aand. 500 .- 500 .- |
| 13453 | Saldo 6.458.54 10.404.91 |
| 13454 | 81.958.54 348.433.65 81.958.54 348.433.65 |
| 13455 | 1933 en 1934. Op de A. V. van 7 Juni 1933 werd medegedeeld dat de mpij. |
| 13456 | nog tot Maart 1934 werk heeft, dat wel verlies oplevert, maar in staat stelt tot |
| 13457 | doorwerken met ca. 600 werklieden. |
| 13458 | Nederlandsche Springstoffenfabrieken te Amster- |
| 13459 | dam. Opgericht: 30 Juni 1922. Duur: tot 31 Dec. 1996. D o e l: |
| 13460 | het vervaardigen van en het handel drijven in springstoffen en aanver- |
| 13461 | wante artikelen en stoffen en alles wat daarmede direct of indirect in |
| 13462 | verband staat, alsmede het deelnemen in ondernemingen, die geheel of |
| 13463 | ten deele hetzelfde doel beoogen. De venn. zet het bedrijf voort van de |
| 13464 | N.V. „De Gezamenlijke Buskruitmakers van Noord-Holland, Utrecht en |
| 13465 | Zeeland," welke sedert 1 Jan. 1919 in liquidatie was en welke vennootschap |
| 13466 | voor f 500.000 aandeelen in de Nederl. Springstoffenfabrieken inbracht: |
| 13467 | 5/11 gedeelte onverdeeld in al hare onroerende en roerende zaken, hoofd- |
| 13468 | zakelijk bestaande uit fabrieksgebouwen, machines en werktuigen, gelegen |
| 13469 | onder de gemeente Muiden en Nieuwer-Amstel. Kapitaal geautori- |
| 13470 | seerd f 2.500.000, verdeeld in 2500 aandeelen op naam groot f 1000, waarvan |
| 13471 | geplaatst f 2.000.000, n.l. f 1.500.000 bij de oprichting (f 500.000 bij de in- |
| 13472 | brengster en f 1.000.000 bij den Staat der Nederlanden), terwijl nog f 500.000 |
| 13473 | in 1926 werden uitgegeven. De 500 aandeelen der inbrengster werden ge- |
| 13474 | gedeponeerd bij het Nederlandsch Administratie- en Trustkantoor, hetwelk |
| 13475 | daartegen uitgaf Certificaten van aandeel groot f 1000, ver- |
| 13476 | wisselbaar tegen aandeelen op naam. Op 21 Mei 1926 was ten kantore der |
| 13477 | vennootschap de inschrijving op f 500.000 aandeelen op naam opengesteld, |
| 13478 | ten volle deelende in 'de winst van het loopende boekjaar, tot den koers |
| 13479 | van 105 pct., met voorkeur voor aandeelhouders in de verhouding 1 : 1, |
| 13480 | daar de Staat met zijn f 1.000.000 aandeelen niet aan de inschrijving zou |
| 13481 | deelnemen. Claim was div.bewijs no. 3. In verband met deze uitgifte |
| 13482 | van f 500.000 aandeelen à 105 pct. noodigde het Nederl. Admin .- en Trust- |
| 13483 | kantoor de houders zijner certificaten uit dividendbewijs no. 3 der certi- |
| 13484 | VAN Oss. Effectenboek voor 1934 XXXI1. 48 |