|
41635 |
SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. 1211 |
|
41636 |
der Ver. Ned. Scheepvaart Mpij. (zie elders). Verder bezit zij f 2.000.000 aand. |
|
41637 |
C. V. van Nievelt, Goudriaan & Co. en f 200.000 aandeelen N. V. Kantoor- |
|
41638 |
gebouw Scheepvaarthuis. Kapitaal thans geautoriseerd f 7.500.000, |
|
41639 |
verdeeld in 21.250 gewone aandeelen, groot f 300, waarvan 10.000 |
|
41640 |
of f 3.000.000 geplaatst en 2.250 cumulatief preferente winst- |
|
41641 |
deelende converteerbare aandeelen, groot f 500, alle ge- |
|
41642 |
plaatst (= nom. f 1.125.000). De venn. mag alle preferente aandeelen |
|
41643 |
inkoopen. De eigenaar van 3 pref. aandeelen mag deze te allen tijde |
|
41644 |
bij de venn. converteeren in 5 gewone aandeelen van f 300. Nadat |
|
41645 |
sedert Maart 1924 f 10.000.000 gewone aandeelen geplaatst waren, werd |
|
41646 |
volgens besluit van 29 Dec. 1933 70 pct. op deze aandeelen afgestempeld, |
|
41647 |
terwijl de f 1.125.000 pref. aandeelen in betaling werden genomen door |
|
41648 |
de houders der uitstaande / 2.250.000 5 pct. obligatiën 1927, welke n.l. voor |
|
41649 |
de helft in contanten en voor de wederhelft in pref. aandeelen à pari |
|
41650 |
werden afgelost. Van de f 7.000.000 door afstempeling der gewone aan- |
|
41651 |
deelen vrijgekomen, werd f 6.188.461 voor afschrijving op schepen en deel- |
|
41652 |
nemingen gebruikt en. de rest gereserveerd. De plaatsing van het kapitaal |
|
41653 |
geschiedde als volgt: |
|
41654 |
14 Maart 1905 bij de oprichting 1 300.000 .- |
|
41655 |
1 Juli 1906 à 100 pct. incl. } div. 1906 145.000 .- |
|
41656 |
In 1909 à 100 pct. incl. à div. 1909 80.000 .- |
|
41657 |
1 Juli 1910 à 100 pct. incl. } div. 1910 .. 200.000 .- |
|
41658 |
In 1911 à 100 pct. plus 8 pct. rente incl. div. 1911 75.000 .~ |
|
41659 |
8 Maart 1912 à 100 pct. incl. div. 1912 f 350.000 van een door de |
|
41660 |
bankiers overgenomen bedrag ad 450.000 .- |
|
41661 |
17 Juni 1918 à 100 pct. incl. div. 1918. (Voorkeur 5 : 14, no. 14) 3.500.000 .- |
|
41662 |
Juni 1918 aan verkoopers van schepen afgegeven 250.000 .- |
|
41663 |
In 1922 ex-div. 1921 afgegeven ter overneming der Comm. Venn. |
|
41664 |
cargadoor- en exp.bedrijf Van Nievelt, Goudriaan & Co. 2.000.000 .- |
|
41665 |
In 1922 ondershands à 110 pct. ex-div. 1921 1.000.000. |
|
41666 |
In 1923 ondershands in Engeland à 100 pct. incl. div. 1923 800.000 .- |
|
41667 |
20 Maart 1924 à 100 pct. incl. div. 1924, nl. f 1.100.000 (voorkeur 8 : 1, |
|
41668 |
no. 20) van bij bankiers geplaatste 1.200.000. |
|
41669 |
Geplaatste gewone aandeelen van f 1000 f 10.000.000. |
|
41670 |
R'eductie volgens besluit van 29 Dec. 1933 7.000.000. |
|
41671 |
Uitstaande gewone aandeelen van f 300 1 3.000.000 .- |
|
41672 |
2 Jan. 1934 vlg. besluit van 14 Dec. 1933 in betaling gegeven voor |
|
41673 |
de helft der f 2.250.000 5 pct. hyp. obl. 1927, 2250 cum. |
|
41674 |
pref. winstd. convertecrbare aandeelen groot f 500 1.125.000. |
|
41675 |
Totaal uitstaand kapitaal f 4.125.000 .- |
|
41676 |
De inschrijvingen stonden open bij de Rotterd. Bankvereen. Het laatste |
|
41677 |
prospectus vindt men in deel I 1925, pag. 53 der prospectussen. De gewone |
|
41678 |
aandeelen zijn slechts leverbaar indien afgestempeld van f 1000 op f 300. |
|
41679 |
Dividend gewone aand. 1906-1920: 6, 7, 0, 6, 8, 10, 20, 26, 16, 100, |
|
41680 |
100, 50, 50, 50 en 30 pct .; 1921-1923: 15, 5 en 5 pct. ; 1924-1927 : 0, 0, 7 en 7 |
|
41681 |
pct. (no. 23, 1 Mei 1928) ; sedert: nihil. Winstverdeeling: |
|
41682 |
na door den R. v. B. te bepalen afschrijvingen en storting in een repara- |
|
41683 |
tiefonds, eerst 5 pct. over de pref. aandeelen, benevens zoodanig bedrag |
|
41684 |
als noodig is, om de uitkeering over een boekjaar of boekjaren waarover |
|
41685 |
minder dan 3 pct. is uitgekeerd, aan te vullen tot 3 pct. Van het overige |
|
41686 |
tot 5 pct. over de gewone aandeelen. Van wat overblijft 10 pct. aan het |
|
41687 |
reservefonds (tot dit 10 pct. van het geplaatst kapitaal bedraagt), terwijl |
|
41688 |
de overige 90 pct. worden verdeeld als volgt: 15 pct. aan den raad van |
|
41689 |
beheer, een percentage als door den R. v. B. te bepalen, met een maximum |
|
41690 |
van 10 pct., aan de directie; het overblijvende ter beschikking van de |
|
41691 |
vergadering van gewone aandeelhouders, met dien verstande, dat bij |