|
7774 |
638 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. |
|
7775 |
f 300.000 aandeelen uitgegeven, terwijl ter verruiming van bedrijfsmid- |
|
7776 |
delen en verdere aflossing der 7 pct. leening op 4 Juni 1929 bij de I. B. de |
|
7777 |
inschrijving openstond op f 300.000 aandeelen groot f 200 en f 100 à |
|
7778 |
135 pct., incl. div. 1929. Voorkeur; 4 : 1, no. 3; de claims brachten van |
|
7779 |
f 15.50 tot f 22.50 op. Prospectus aan het einde van deel I 1930. |
|
7780 |
Het geplaatste kapitaal bedroeg daarna f 1.800.000, als boven vermeld. |
|
7781 |
Omtrent vroeger bestaan hebbende pref. aandeelen zie men deel I 1927. |
|
7782 |
Publieke emissies van vóór de reorganisatie zijn voor het laatst |
|
7783 |
medegedeeld in deel I 1931. Ter versterking van het bedrijfskapitaal werd van |
|
7784 |
6-11 Nov. 1916 een 6 pct. obligatieleening uitgegeven à 101 pct., |
|
7785 |
groot f 250.000, in stukken van f 1000, f 500 en f 100, met coupons per 1 Juni |
|
7786 |
en 1 Dec. Aflossing à pari, te beginnen met 1920 en wel f 6000 per jaar. |
|
7787 |
In 1921-1926 recht tot conversie of vervroegde aflossing à 102} pct., na |
|
7788 |
1926 à pari. Winstverdeeling: na afschrijvingen en reserveeringen |
|
7789 |
door het bestuur te bepalen eerst tot 6 pct. dividend op de aandeelen, daar- |
|
7790 |
na op voorstel van commissarissen een door de A. V. te bepalen bedrag aan |
|
7791 |
de reserve en van de rest: 10 pct. aan de directie, 10 pct. aan commissa- |
|
7792 |
rissen en 80 pct. ter beschikking van aandeelhouders. Dividend 1910- |
|
7793 |
1920: 19, 26}, 25, 10, 5, 5, 11, 14, 12, 15 en 12 pct. ; 1921-1923 : 0, 5 en 5 pct. ; |
|
7794 |
1924-1926: nihil; 1927-1933: 5, 12, 12, 12, 6, 6 en 4 pct. (2 pct. interim |
|
7795 |
L Nov. 1933 op div. bew. no. 11 en 2 pct. slot 9 Mei 1934 op no. 12 bij de |
|
7796 |
Incassobank, Kerkhoven & Co. en A. H. Keijser & Zn. alle te A'dam en de |
|
7797 |
R. B. V. te Breda). Directie: J. F. A. Elich en J. J. Meurkens. Com- |
|
7798 |
missarissen: Adolf Loeb te Amsterdam, J. M. Stulemeyer te Brussel, |
|
7799 |
Mr. M. P. L. Steenberghe, Ir. M. C. E. Bongaerts (ged.) te 's-Gravenhage |
|
7800 |
en Ch. Stulemeyer (gedel.) te Breda. |
|
7801 |
Adres: Breda, Willemstraat 26-28. |
|
7802 |
4 andeelen koers 1914: 113; 1920: 158-100; 1925: 582-33; 1926: 40%-11}; 1927 (koers nieuwe |
|
7803 |
aand. ad f 200) : 186-106; 1928: 224-141; 1929: 240-130; 1930: 1642-112; 1931: 147-50. |
|
7804 |
1932: 882-50; 1933: 1012-68. |
|
7805 |
Balans- en winststatistiek. Behalve laatste 3 kolommen in dui- |
|
7806 |
zendtallen (tot 500 afgerond naar beneden en boven 500 naar boven). |
|
7807 |
Machin., Deb., Effect. Ver- |
|
7808 |
Obli- Re- ger .- kas en Winst Afschr. deel- |
|
7809 |
1 Gepl. · ga- ser- Credit. Onr. schap. en kas- deel- vóór vast bare |
|
7810 |
Jan. kap. tiën ves en o/g.2goed. inv. Mat. siers namen afschr.1) kap. winst1) |
|
7811 |
1914 500 116 261 24 92 109 368 302 55.022 9.485 45.536 |
|
7812 |
1915 500 78 317 44 83 235 335 216 65.591 16.318 35.500 |
|
7813 |
1920 1.500 250 162 439 255 233 738 951 432 480.410 169.610 270.281 |
|
7814 |
1925 3.000 1.040 213 442 628 409 684 1.679 1.245 131.087 26.873 90.360 |
|
7815 |
1926 3.000 974 202 817 642 475 508 2.168 1.150 23.293 19.355 V10.230 |
|
7816 |
1927 3.000 908 202 446 532 524 157 908 349 V 948.963 966.796 V2.087.959 |
|
7817 |
1928 1.200 442 10 260 298 213 149 226 586 117.609 49.672 67.937 |
|
7818 |
1929 1.200 376 60 436 297 184 216 623 500 398.832 168.541 230.291 |
|
7819 |
1º30 1.800 310 210 477 346 80 230 768 773 699.599 277.281 422.318 |
|
7820 |
.931 1.800 184 310 443 1 139 183 1.353 975 982.920 443.206 539.714 |
|
7821 |
1932 1.800 178 310 351 1 188 281 867 873 297.729 54.946 242.782 |
|
7822 |
1933 1.800 172 310 2102) 1 161 344 971 837 286.707 49.315 235.330 |
|
7823 |
1934 1.800 166 310 252 56 205 344 670 862 146.211 64.534 81.677 |
|
7824 |
1) Incl. saldo Ao. Po. 2) Sedert 1933 incl. dividenden, coupons en losbare obli- |
|
7825 |
gatiën. |
|
7826 |
N.B. De Soc. Belge des Betons verhoogde in 1928 haar kapitaal tot frs. 15.000.000 |
|
7827 |
en in 1929 tot frs. 22.000.000, maakte in 1933 na afschrijving van frs. 3.363.572 (v. j. |
|
7828 |
frs. 3.579.129) een winst van frs. 2.113.731 (v. j. frs. 2.495.334) en keerde frs. 34.60 (v. j. |
|
7829 |
frs. 47.05) netto uit. Met de uitkeering over 1933 is in de balans per ulto 1933 van |
|
7830 |
Int. Gew. Beton geer rekening gehouden. |
|
7831 |
De Soc. Nord France etc. keerde over 1930 t/m. 1933 niets uit. Over 1931 t/m. 1933 |
|
7832 |
werd evenwel met winst gewerkt, doch deze kwam niet voor uitkeering in aan- |
|
7833 |
merking. |