|
40725 |
1184 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. |
|
40726 |
ultimo 1934 (1933) over 17 (21) zeestoomschepen1), waarvan 13 in 1920 of later |
|
40727 |
gebouwd met totaal 138.547 (164.207) ton draagvermogen, benevens een |
|
40728 |
motorboot en een motorlichter voor riviervaart. In hoofdzaak wordt door |
|
40729 |
de Mpij. op N .- en Z .- Amerika, Brazilië, Argentinië en Uruguay, W .- en |
|
40730 |
O .- Afrika, China, Japan en Rusland gevaren. De venn. bezit f 1.800.000 van |
|
40731 |
de f 25.000.000 aandeelen der Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart Maat- |
|
40732 |
schappij (zie elders). Verder bezit zij f 2.000.000 aandeelen C. V. van |
|
40733 |
Nievelt, Goudriaan & Co. en f 200.000 aandeelen N. V. Kantoorgebouw |
|
40734 |
Scheepvaarthuis. Kapitaal thans geautoriseerd f 7.500.000, ver- |
|
40735 |
deeld in 21.250 gewone aandeelen, groot f 300, waarvan 10.000 |
|
40736 |
of f 3.000.000 geplaatst en 2.250 cumulatief preferente winst- |
|
40737 |
deelende converteerbare aandeelen, groot f 500, alle ge- |
|
40738 |
plaatst (= nom. f 1.125.000). De venn. mag alle preferente aandeelen |
|
40739 |
inkoopen. De eigenaar van 3 pref. aandeelen mag deze te allen tijde |
|
40740 |
bij de venn. converteeren in 5 gewone aandeelen van f 300. Nadat |
|
40741 |
sedert Maart 1924 f 10.000.000 gewone aandeelen geplaatst waren, werd |
|
40742 |
volgens besluit van 29 Dec. 1933 70 pct. op deze aandeelen afgestempeld, |
|
40743 |
terwijl de f 1.125.000 pref. aandeelen in betaling werden genomen door |
|
40744 |
de houders der uitstaande / 2.250.000 5 pct. obligatiën 1927, welke n.l. voor |
|
40745 |
de helft in contanten en voor de wederhelft in pref. aandeelen à pari |
|
40746 |
werden afgelost. Van de f 7.000.000 door afstempeling der gewone aan- |
|
40747 |
deelen vrijgekomen, werd f 6.188.461 voor afschrijving op schepen en deel- |
|
40748 |
nemingen gebruikt en de rest gereserveerd. De plaatsing van het kapitaal |
|
40749 |
geschiedde als volgt: |
|
40750 |
4 Maart 1905 bij de oprichting f 300.000 .- |
|
40751 |
1 Juli 1906 à 100 pct. incl. ¿ div. 1906 145.000 .- |
|
40752 |
In 1909 à 100 pct. incl. ¿ div. 1909 80.000 .- |
|
40753 |
1 Juli 1910 à 100 pct. incl. ¿ div. 1910 .. 200.000 .- |
|
40754 |
In 1911 à 100 pct. plus 8 pct. rente incl. div. 1911 75.000 .- |
|
40755 |
8 Maart 1912 à 100 pct. incl. div. 1912 f 350.000 van een door de |
|
40756 |
bankiers overgenomen bedrag ad 450.000 .- |
|
40757 |
27 Juni 1918 à 100 pct. incl. div. 1918. (Voorkeur 5 : 14, no. 14) 3.500.000 .- |
|
40758 |
Juni 1918 aan verkoopers van schepen afgegeven 250.000 .- |
|
40759 |
In 1922 ex-div. 1921 afgegeven ter overneming der Comm. Venn. |
|
40760 |
cargadoor- en exp.bedrijf Van Nievelt, Goudriaan & Co. 2.000.000 .- |
|
40761 |
In 1922 ondershands à 110 pct. ex-div. 1921 1.000.000 .- |
|
40762 |
In 1923 ondershands in Engeland à 100 pct. incl. div. 1923 800.000 .- |
|
40763 |
20 Maart 1924 à 100 pct. incl. div. 1924, nl. f 1.100.000 (voorkeur 8 : 1, |
|
40764 |
no. 20) van bij bankiers geplaatste 1.200.000 .- |
|
40765 |
Geplaatste gewone aandeelen van f 1000 1 10.000.000 .- |
|
40766 |
R'eductie volgens besluit van 29 Dec. 1933 7.000.000 .- |
|
40767 |
Uitstaande gewone aandeelen van f .300 1 3.000.000,- |
|
40768 |
2 Jan. 1934 vlg. besluit van 14 Dec. 1933 in betaling gegeven voor |
|
40769 |
de helft der f 2.250.000 5 pct. hyp. obl. 1927, 2250 cum. |
|
40770 |
pref. winstd. convertecrbare aandeelen groot f 500 1.125.000 .- |
|
40771 |
Totaal uitstaand kapitaal f 4.125.000 .- |
|
40772 |
De inschrijvingen stonden open bij de Rotterd. Bankvereen. Het laatste |
|
40773 |
prospectus vindt men in deel I 1925, pag. 53 der prospectussen. De gewone |
|
40774 |
aandeelen zijn slechts leverbaar indien afgestempeld van f 1000 op f 300. |
|
40775 |
Dividend gewone aand. 1906-1920: 6, 7, 0, 6, 8, 10, 20, 26, 16, 100, |
|
40776 |
100, 50, 50, 50 en 30 pct .; 1921-1923: 15, 5 en 5 pct .; 1924-1927 : 0, 0, 7 en 7 |
|
40777 |
pct. (no. 23, 1 Mei 1928) ; sedert: nihil. Op de cum. pref. winstd. aandeelen |
|
40778 |
werd in 1934 niets uitgekeerd, zoodat hierop 3 pct. achterstallig is. Winst- |
|
40779 |
1) Volgens een persbericht van begin Dec. 1935 heeft de Unilever te Hamburg |
|
40780 |
4 motorvrachtschepen in aanbouw, welke later onder Nederlandsche vlag en onder |
|
40781 |
beheer van Van Nievelt, Goudriaan & Co.'s Stv. Mij. zullen varen. |