Page 610 in yearbook 1937

Page 610 in yearbook 1937

Page Block

Scanned page

Yearbook Vol. Seq P.no Type Size File
1937 vanoss_1937_domestic 610 572 content 1375 × 2339 1937/84553

Blocks on this page 0

No blocks have been marked on this page.

Page content 52

The raw OCR output of this page, line by line.
5061 572 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN.
5062 nachtlichtenfabriek, terwijl tevens teerbesproeiingsmiddelen en prepara-
5063 ten voor wegenverbetering worden gefabriceerd. De maatschappij
5064 isthans uitsluitend holdingcompany, zie onder
5065 fusie met „Apollo” hierna. Omtrent de tijdelijke relaties met Anton Jur-
5066 gens' Vereenigde Fabrieken en met de Maatschappij tot Exploitatie
5067 van Zeepfabrieken, zie men jaargang 1932 en vorige. Fusie met
5068 de Stearine Kaarsenfabriek „Apollo” te Schie-
5069 dam. Op 30 November 1928 werd besloten om samen met genoemde
5070 „Apollo” op te richten de N.V. Vereenigde Fabrieken van
5071 Stearine Kaarsen en Chemische Producten, waar-
5072 in de beide oprichtsters hare bedrijven per 1 Jan. 1929 inbrachten. De
5073 „Gouda" ontving voor haren inbreng f 2.575.000 gewone aandeelen in- be-
5074 nevens een geblokkeerde 5 pct. rentedragende vordering groot f 1.026.062.21
5075 op de nieuwe mpij. Genoemde N.V. Vereenigde Fabrieken publiceert
5076 geen verslag, zij heeft een geautoriseerd kapitaal van f 10.010.000, waarvan
5077 f 10.000 prioriteitsaandeelen. Van de gewone aandeelen werden er f 2.575.000
5078 door de Goudagroep en f 900.000 door de Apollogroep genomen. Hoe de
5079 prioriteitsaandeelen, waarvan er thans 8 uitstaan tusschen de beide groepen
5080 zijn verdeeld, konden wij niet gewaar worden. Reorganisatie1925.
5081 In verband met verliezen, zie kleine letter op pag. 636 van deel I 1926, werd
5082 26 Juni 1925 besloten het kapitaal te reduceeren en wel de gewone- en prior .-
5083 aandeelen tot op 4 pct., de pref. aandeelen A tot op 60 pct. en de pref. aan-
5084 deelen B tot op 20 pct. Van de genoemde soorten aandeelen stond resp. nomi-
5085 naal f 6.400.000, f 50.000, f 3.200.000 en f 3.200.000 uit, terwijl bij besluit van
5086 11 Juni 1929 nog 2420 gewone aandeelen à pari werden ingekocht, zoodat 't
5087 kapitaalthans groot is f 2.697.000, geheel geplaatst en volgestort en
5088 verdeeld in 2700 gewone aandeelen, teruggebracht van f 1250 op f 50,
5089 3200 preferente aandeelen A, teruggebracht van f 1000 op f 600,
5090 3200 preferente aandeelen B, teruggebracht van f 1000 op f 200,
5091 en 100 prioriteits-aandeelen, teruggebracht van f 500 op f 20.
5092 De met een vette letter aangegeven aandeelen zijn sedert 1 Dec. 1925 alleen
5093 leverbaar indien voorzien van het stempel vermeldende de reductie, be-
5094 houdens dat sedert 21 April 1927 met de afgestempelde gewone aandeelen
5095 dooreenleverbaar werden verklaard 'de origineele gewone aandeelen nos. 3,
5096 8, 10/13, 17, 19/23, 26, 27, 30, 36/38, 40/42, 49/51, 55, 56, 58, 63, 65/68, 70
5097 71, 74, 76/80, 82/91, 93, 96, 101, 105, 109, 111, 115, 116, 119/121, 123/160, 163/167,
5098 173/185, 190, 196/203, 207/209 en 218/320. De venn. mag gewone aandeelen,
5099 pref. aand. A en pref. aand. B niet boven pari inkoopen tot hoogstens de
5100 helft van het geplaatste aantal dier aandeelen. Alle aandeelen, ongeacht
5101 hun grootte, hebben gelijk stemrecht. Het recht op cumulatie dat vóór de
5102 reductie bestond, is vervallen. Oorspronkelijk was het kap. f 225.000, geleide-
5103 lijk werd het verhoogd tot f 400.000, f 800.000, f 1.600.000 (in 1916), f 6.400.000
5104 (in 1917) en f 48.050.000 (in 1919). Van dit bedrag waren sedert 1921 tot aan de
5105 reorganisatie in 1925, bovengenoemde bedragen geplaatst. De uitgiften ge-
5106 schiedden als volgt: Nadat f 3.200.000 aand. (enkel gewone) uitstonden, wer-
5107 den in 1919 f 1.600.000 gew. aandeelen à 200 pct. door „Jurgens" genomen
5108 (zie jaargang 1932 e.v.). Op 21 Jan. 1920 stond bij de Rotterdamsche Bank-
5109 vereeniging en R. Mees & Zoonen de inschrijving open op f 3.200.000
5110 6 pct. cum. preferente winstdeelende aandeelen A à 100 pct. op f 3.200.000
5111 cum. preferente winstdeelende aandeelen B à 100 pct., en op f 1.600.000
5112 gewone aandeelen à 200 pct. De inschrijvingen op de cum. pref. aand.