|
14412 |
INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN 685 |
|
14413 |
voor den inbreng der relaties f 175.000 en nam f 1.000.000 aandeelen der genoemde |
|
14414 |
vennootschap à 145 pct. In Maart 1918 verwierf de vennootschap een zeer groot |
|
14415 |
belang in de te Rotterdam gevestigde N.V. Furness' Scheepvaart en Agentuur- |
|
14416 |
Maatschappij. Dit belang werd in 1919 verkocht in verband met de oprichting op |
|
14417 |
17 September 1920 van de N.V. Nederlandsche Mpij. voor Scheepvaart, Handel |
|
14418 |
en Nijverheid (Furness-Stokvis), welke mpij. de contrôle verkreeg over 100 pct. |
|
14419 |
der gewone aand. in genoemde N.V. Furness' Scheepvaart en Agentuur Mpij. en |
|
14420 |
over meer dan 98 pct. der gewone aand .R. S. Stokvis Ltd., die werden ingekocht |
|
14421 |
à 650 pct (zie jaarg. 1926). Omtrent de opgerichte holding-cy. vindt men bijzonder- |
|
14422 |
heden onder de mededeelingen over deze mpij. elders in dit deel. |
|
14423 |
Reorganisatie 1936. Ter afboeking van f 1.633.873 van 1930 tot 1935 |
|
14424 |
opgeloopen verlies, van pro resto f 2.280.000 in 1923 op amortisatierekening geboekt |
|
14425 |
verlies en van f 5.919.460 noodzakelijke afschrijving op activa, bleek in Sept. |
|
14426 |
1936 een bedrag van f 9.833.333 noodig. In verband hiermede namen op 3 Dec. |
|
14427 |
1936 de vergaderingen van pref. aandeelhouders A en B en de gecombineerde |
|
14428 |
vergadering van gewone- en pref. aandeelhouders de bestuursvoorstellen aan |
|
14429 |
om genoemd bedrag te dekken door kapitaalsreductie van f 14.000.000 tot |
|
14430 |
f 4.166.666 als volgt: |
|
14431 |
Afschrijving van alle gewone aandeelen onder uitreiking van 20.000 restantbewijzen |
|
14432 |
(4 stuks per aandeel van f 1000) f 6.000.000 |
|
14433 |
Omzetting van de f 3.000.000 pref. aand. A in f 2.500.000 gewone aandeelen door |
|
14434 |
afschrijving van f 200 per aandeel van f 1200 (of f 100 per f 600) 500.000 |
|
14435 |
Omzetting van de f 5.000.000 pref. aand. B in f 1.666.666 gewone aandeelen door |
|
14436 |
afschrijving van de aandeelen van f 1200 op f 400 en van f 1000 op f 333,331/, „, 3.333.333 |
|
14437 |
Totaal gedekte verliezen f 9.833.333 |
|
14438 |
Het geplaatst kapitaal bedroeg 18 Oct. 1938 f 5.122.396,57 verdeeld in |
|
14439 |
gewone aandeelen groot f 1000, f 500, f 400, f 200, f 333,33 en f 50. |
|
14440 |
Zij hebben sedert 2 Nov. 1937 officieele noteering; de coupures van f 1000 en |
|
14441 |
f 500 worden dooreen, van f 400, f 200 en f 50 dooreen en van f 333,33 afzonder- |
|
14442 |
lijk genoteerd. De venn. mag eigen aandeelen inkoopen tot de helft van het |
|
14443 |
geplaatst bedrag. De stukken van f 500 en f 200 zijn volgens |
|
14444 |
de statuten onderaandeelen van de aandeelen groot f 1000 en |
|
14445 |
f 400. De directie mag aandeelen van f 1000 afgeven tegen inlevering van een gelijk |
|
14446 |
nom. bedrag aan kleinere coupures. Bij inlevering van 3 aand. van f 333,33 moet, |
|
14447 |
ter verkrijging van een aandeel van f 1000, 1 cent worden bijgestort1). |
|
14448 |
Van de bij de reorganisatie 1936 afgegeven 20.000 restant bewijzen,2) |
|
14449 |
werden in 1938 2.448 stuks uitgeloot, waarna nog 17.552 stuks uitstaan. Zij |
|
14450 |
hebben officieele noteering onder rubriek II. |
|
14451 |
Verloop kapitalisatie. Het kapitaal bedroeg bij de oprichting der Engel- |
|
14452 |
sche N.V. £ 475 000, werd in 1913 tot £ 700.000 in 1917 tot £ 800.000 en begin |
|
14453 |
1918 tot £ 1.100.000 verhoogd Dit bedrag verdeeld in £ 500.000 gewone. £200.000 |
|
14454 |
6 pct. le cum. prefs. en £ 400.000 6 pct. cum. pref. B, is sedert 1918 geplaatst. Bij |
|
14455 |
de overdracht der activa en passiva in 1921 aan de Nederlandsche N.V. waren resp. |
|
14456 |
f 6.000.000 (£ 500 000) gewone-, f 2 400.000 (£ 200.000) 6 pct eerste cumulatief |
|
14457 |
preferente en f 4 800.000 (£ 400.000) 6 pct. cumulatief preferente aandeelen B |
|
14458 |
van R. S. Stokvis & Zonen Ltd. in certificaten groot £ 100, £ 50 of £ 20 uit- |
|
14459 |
staande. De gewone aandeelen waren grootendeels in het bezit van Furness-Stok- |
|
14460 |
1) Van 15 Juni 1938 af bestaat daartoe gelegenheid bij de mij. en bij de R.B.V. te R'dam en A'dam. |
|
14461 |
2) Tegen inlevering van 1 uitgeloot restantbewijs, incl. div.bew. nos. 2 e.v. en talon kon men bij de |
|
14462 |
mij. of de R.B.V. R'dam en A'dam van 10 Juni 1938 af ontvangen f 50 in contanten of 1 aandeel à |
|
14463 |
f 50, incl. div. 1938. Houders van 20 restantbewijzen of veelvouden daarvan kunnen aandeelen van |
|
14464 |
f 1000 ontvangen. |