Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1940 | vanoss_1940_domestic |
652 | 614 | content | 1371 × 2290 | 1940/95488 |
Blocks on this page 4
Balance sheet
Nederlandsche Staalgieterij voorh. J. M. de MuinckKeizer
Main
Profit and loss
Nederlandsche Staalgieterij voorh. J. M. de MuinckKeizer
Main
Profit distribution
Nederlandsche Staalgieterij voorh. J. M. de MuinckKeizer
Main
Company header
NoordNederlandsche Beetwortelsuikerfabriek
Main
Page content 59
| 11987 | 614 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN |
| 11988 | ACTIEF. BALANS PER 31 DECEMBER. PASSIEF. |
| 11989 | 1938 1937 1938 1937 |
| 11990 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 11991 | Vaste bezittingen, mach., Gew. aand.kapitaal 2.483.100 2.483.100 |
| 11992 | gereedsch. enz. 2.552.468 2.373.015 Pref. aand.kapitaal 42.000 42.000 |
| 11993 | Grondst. en prod. in be- Resv. onvoorz. omst. 400.000 400.000 |
| 11994 | werking 764.6811) 895.637 Res. v. prijsverschillen3) . . 330.129 300.000 |
| 11995 | Debiteuren 632.3972) 787.832 Agioreserve 29.790 29.790 |
| 11996 | Kasmiddelen 1.469.157 277.461 Crediteuren 1.067.2074) 652.039 |
| 11997 | Vooruitbet. kosten 9.859 32.130 Stat. reserve 50.000 |
| 11998 | Vernieuwingsfonds 200.000 |
| 11999 | Afschrijvingsrekg. 499.650 250.000 |
| 12000 | Onverdeeld div. 1937 1.062 |
| 12001 | Winst nà afschr. 325.624 209.146 |
| 12002 | 5.428.562 . 4.366.075 5.428.562 4.366.075 |
| 12003 | 1) Grondstoffen opgenomen tot ten hoogste marktprijs van ulto 1938; producten in bewerking zijn |
| 12004 | berekend tegen prijzen, die verliezen daarop in het nieuwe jaar onwaarschijnlijk maken. 2) Volgens het |
| 12005 | Bestuur volwaardig. 3) Ontstaan uit prijsstijging der voorraden. 4) Incl. voorzieningen voor vernieu- |
| 12006 | wingen. |
| 12007 | DEBET. VERLIES- EN WINSTREKENING. CREDIT. |
| 12008 | 1938 1937 1938 1937 |
| 12009 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 12010 | Interest 7.970 Bruto winst expl. rekg. 833.272 573.415 |
| 12011 | Verkoopskosten 66.990 51.479 Diverse baten 9.342 |
| 12012 | Bijz. baten en lasten 54.820 |
| 12013 | Afschrijvingen 250.000 250.000 |
| 12014 | Vernieuwingsfonds 200.000 |
| 12015 | Saldo winst 325.624 209.146 |
| 12016 | 842.614 573.415 842.614 573.415 |
| 12017 | Winstverdeeling 1938 (1937) : Dividend 8 (6) pct. op pref. en gewone aandeelen = f 202.008 (f 151.506); |
| 12018 | statutaire reserve f 100.000 (f 50.000); tantièmes f 19.874 (f 6.578); onverdeeld dividend f 3.742 (f 1.062). |
| 12019 | Uit Verslag 1938 (d.d. 10-3-'39). Van het jaar 1939 zijn pas enkele maanden verstreken, |
| 12020 | waarin het bedrijf nog goed van orders was voorzien. De vooruitzichten voor de overige maanden achten |
| 12021 | wij te onzeker om daarover voorspellingen te doen. |
| 12022 | Wij zullen voortgaan de inrichting van ons bedrijf te verbeteren teneinde de kostprijs onzer produc- |
| 12023 | ten te verlagen en de kwaliteit daarvan verder op te voeren. |
| 12024 | N.V. NOORD-NEDERL. BEETWORTELSUIKERFABRIEK, te Groningen. Op- |
| 12025 | gericht 20 Juli 1896. |
| 12026 | Doel: Oprichting en exploitatie van beetwortelsuikerfabrieken in de provinciën |
| 12027 | Groningen en Friesland, de aankoop en het telen van beetwortelen en de fabricage |
| 12028 | en verkoop van suiker en nevenproducten. |
| 12029 | Kapitaal f 1.000.000 waarvan f 950.000 geplaatst. Aandeelen groot f 1000. |
| 12030 | Den 2en Juni 1896 was de inschrijving op f 850.000 dezer aandeelen tegen den koers |
| 12031 | van 100 pct., o.a. bij de H.H. H. Oyens & Zoon te Amsterdam. De mpij. kwam |
| 12032 | in 1918 onder contrôle der Westersuiker-raffinaderij en wordt thans door de |
| 12033 | Centrale Suikermpij. gecontroleerd. Van 1 Aug .- 23 Sept. 1939 konden houders |
| 12034 | van aandeelen N.N.B., elk stuk van f 1000, incl. div.bewijs no. 33 kosteloos bij |
| 12035 | Julius Oppenheim's Bank, Groningen, verwisselen in f 900 (3 × f 300) aandeelen |
| 12036 | Centrale Suiker Mij., incl. div.bewijs no. 5. Sedert is de Centrale Suiker |
| 12037 | Mij. in het bezitvanvrijwel alle aandeelen. De Noord Ned. |
| 12038 | Beetw.s.f. heeft belang bij de Beetwortelsuikerfabriek „Frisia" te Franeker in |
| 12039 | welker kap. van f 4.000.000 zij bij de oprichting in 1920 voor f 100.000 deelnam |
| 12040 | en bij de N.V. Zuid Nederl. Spiritusfabriek. Deze deelnamen stonden 1 Juni |
| 12041 | 1939 te boek voor resp. f 1 en f 37.500 |
| 12042 | Winstverdeeling: Van het saldo der exploitatierekening wordt zoo mogelijk f 1 |
| 12043 | per gefabriceerde zak suiker afgetrokken en van het resteerende 50 pct. gebracht |
| 12044 | ten laste der rekening „Beetwortelen“ tot vorming van den totaalprijs voor |
| 12045 | participatiebieten. Uit het saldo der exploitatierekening (waarin de f 1 per gefa- |