Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1941 | vanoss_1941_domestic |
672 | 630 | content | 1386 × 2310 | 1941/98744 |
Blocks on this page 3
Profit and loss
Machinefabriek "Reineveld" (IJzeren Metaalgieter ij)
Main
Profit distribution
Machinefabriek "Reineveld" (IJzeren Metaalgieter ij)
Main
Company header
Detached block
Main
Page content 54
| 12939 | 630 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN |
| 12940 | DEBET. WINST- EN VERLIESREKENING. CREDIT. |
| 12941 | 1939 1938 1939 1938 |
| 12942 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 12943 | Afschrijv. vaste activa, mach. Saldo Ao. Po. 863 |
| 12944 | etc 142.432 84.188 Exploitatie 278.060 293.111 |
| 12945 | Res. bijz. doeleinden 50.000 50.000 |
| 12946 | Res. uitbr. arbeidsveld 60.000 |
| 12947 | Personeelbelangen 20.000 20.000 |
| 12948 | Winst ter verdeeling 66.491 78.923 |
| 12949 | 278.923 293.111 278.923 293.111 |
| 12950 | Winstverdeeling 1939 (1938). Dividend 6 (6) pct. = f 39.000 (f 39.000) op de preferente, 6 (6) pct. |
| 12951 | op de prior. = f 60 (f 60) en 4 (6) pct. = f 26.000 (f 39.000) op de gewone aandeelen en ter be- |
| 12952 | schikking van gewone aandeelhouders f 1.431 (f 863). |
| 12953 | Uit Verslag 1939. (d.d. Juli 1940). Omtrent den loop van zaken in 1940 gedurende de periode vóór |
| 12954 | 10 Mei kan medegedeeld worden, dat deze niet onbevredigend was. Bij het verschijnen van dit verslag |
| 12955 | werken wij nog, zij het met verkorten werktijd, met het geheele personeel, aan voorhanden en binnenge- |
| 12956 | komen bestellingen, die tot nu toe met aanwezige of in Nederland gekochte materialen kunnen worden |
| 12957 | uitgevoerd. Ook onze handels-afdeeling kon zich, na de eerste helft van Mei, langzamerhand eenigszins |
| 12958 | herstellen. |
| 12959 | Onder de tegenwoordige omstandigheden is het echter onmogelijk eenige voorspelling te doen omtrent |
| 12960 | de verdere vooruitzichten. |
| 12961 | MAATSCHAPPIJ TOT EXPLOITATIE VAN RHEINISCHE KOHLENSÄURE |
| 12962 | WERKE, te Amsterdam, met werken te Oberlahnstein, Berlijn en Stettin. Op- |
| 12963 | gericht: 30 Juli 1894. |
| 12964 | Doel: De exploitatie van koolzuurbronnen en koolzuurwerken aan den Rijn en |
| 12965 | elders, handel in koolzuur, exploitatie van en handel in koolzuurcylinders en het |
| 12966 | deelnemen in dergelijke ondernemingen. |
| 12967 | Aandeelenkapitaal oorspronkelijk f 600.000, werd in 1898 vergroot tot |
| 12968 | f 3.000.000, in 1905 bij besluit van de vergadering van 15 Juni tot f 1.800.000 |
| 12969 | gereduceerd, verdeeld in 60 seriën van f 30.000. Daar alleen de eerste 12 seriën |
| 12970 | geplaatst waren, werden deze van f 600.000 tot f 360.000 teruggebracht. Sedert |
| 12971 | 1910 zijn alle 200 oprichtersaandeelen en wel op de basis van 4 dezer oprichters- |
| 12972 | aandeelen tegen een gewoon aandeel ad f 600 in gewone aandeelen verwisseld, zoo- |
| 12973 | dat het gestort kap. sedert f 390.000 bedraagt. A andeelen A !, aanvanke- |
| 12974 | lijk groot f 1000, thans f 600. De kapitaals-reductie is op de aandeelen afgestem- |
| 12975 | peld. De inschrijving op f 150.000 dezer aandeelen was tot den koers van 105 pct. |
| 12976 | op 1 Oct. 1894 bij de H.H. Determeijer Weslingh & Zn. opengesteld. |
| 12977 | Winstverdeeling: indien de winst f 36.000 of minder bedraagt: Eerst 4 pct. op |
| 12978 | aandeelen A. Van het daarna resteerende: directie en commissarissen te zamen |
| 12979 | 40 pct. en aandeelen A 60 pct. Indien de winst meer dan f 36.000 bedraagt, wordt |
| 12980 | eerst f 36.000 als boven verdeeld en komt van het meerdere 24 pct. aan aan- |
| 12981 | deelen A; van het daarna resteerende 40 pct. voor tantièmes en 60 pct. aan aan- |
| 12982 | deelen A, tenzij de A. V. besluit daaraan een andere bestemming te geven. |
| 12983 | Obligatieleening. Ulto 1938 stonden f 69.000 4 pct. obligatiën uit eener lee- |
| 12984 | ning geautoriseerd groot f 200.000 in coupures van f 1000 met coupons per 1 |
| 12985 | April en 1 Oct. Aflossing à pari van 1 Oct. 1944 met jaarlijks minstens f 4000. |
| 12986 | Versterkte aflossing à pari uitsluitend op 1 Oct. van 1944 af toegestaan. De |
| 12987 | inschrijving op f 69.000 dezer obligatiën stond 1 Sept. 1938 à pari open bij de |
| 12988 | R.B.V. Houders van de pro resto f 69.000 per 1 Oct. 1938 à 102} pct. losbare 4} |
| 12989 | pct. obligatiën, welke 1 Oct. 1938 uit de noteering vervielen, hadden recht van |
| 12990 | voorkeur. |
| 12991 | Dividend 1894-1902: 84, 74, 62, 7, 6, 0, 0, 3 en 2 pct .; over 1903-1908 |
| 12992 | werd geen div. uitgekeerd, over 1909-1912: 22, 2}, 2} en 2} pct .; 1913-1923: |